drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 3 marca 2022

Ja się tak nie bawię!

 Spoglądam rano na termometr  zaokienny - 3 piętro, strona północna, jest  na nim +5, więc wiem, że  na poziomie do dwóch metrów nad ziemią  będzie  chłodniej. Patrzę jeszcze dodatkowo na "moje" podwórkowe brzozy - ich gałęzie  nie tańczą, no więc  wiatru nie ma.

Wychodzę z klatki schodowej, skręcam ze swojej ulicy w prawo i......wieje i jest  zimno jak licho. No i właśnie  taki dziwny tu jest klimat. +5 na termometrze, a zimno jakby było 0 stopni. A zaledwie  kilka  dni wcześniej wyczytałam, że panowie z "meteo" przewidują, że w marcu będą w Niemczech niemal upały.

Dziś mam dla Was aż trzy filmiki do posłuchania- bohaterem obu jest Wielki Szu.
Miłego dnia Wszystkim!

19 komentarzy:

 1. Anabell, ja trzeci dzień z rzędu bawię się w skrobanie autka, a taka pogoda ma być jeszcze przez tydzień, czyli w dzień ładnie, a nocą mróz do minus 10. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to chyba nie tylko od małpy pochodzę, ale i od niedźwiedzi- najchętniej bym calusią zimę przespała. Zima to dla mnie okropny czas- ruszam się niczym mucha w smole i jedynym moim pragnieniem jest: spać, spać, spać.
   Dobrze że samochód scedowałam na córkę;)

   Usuń
 2. Taka zmianę przewidziała moja głowa, bo bolała wczoraj jak diabli, aż spojrzałam w prognozę, bo zmiany nie przewidywano...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już marzę o lecie- zimą jest ze mną tak, jakby mnie wcale nie było.

   Usuń
 3. i oczywiście moje hortensje szlag trafił ;))
  mogłam okryć ale mi się nie chciało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, szkoda tych hortensji! Ja tak w marcu ub. roku zmarnowałam na balkonie moje kwitnące całą zimę pelargonie. Jedna noc starczyła.

   Usuń
  2. A ja w ubiegłym roku tak w marcu wykończyłam kwitnące mi cała zimę pelargonie. Było - 5 nad ranem i....po pelargoniach.

   Usuń
 4. Ten nasz "kieszonkowy dyktator" to jedynie może budzić politowanie. Nie wydaje się, żeby jakoś realnie mógł zaszkodzić interesom Polski czy Unii teraz, w czasie wojny, napaści Rosji na Ukrainę.Inaczej wygladaja sprawy wielkich interesów niemieckich polityków czy biznesmenów np, takiego Schrodera i wielu innych. Ich miliardowe biznesy w Rosji sprawiają, że stoją po stronie Rosji i Putina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się, że żądza pieniądza to powszechna dolegliwość ludzka. Ale nie można utożsamiać Schrodera z cała poltyką niemiecką. W pewnej chwili wszyscy uwierzyli, że doświadczenia II wojny wyleczyły ludzkość z dążeń do wojny. Niestety- było to mylne założenie.

   Usuń
  2. Tak, Putin nie spadł nagle z nieba. On zawsze był - dopieszczany, hołubiony, przyjmowany na salonach. Światowi przywódcy udawali, ze nie rozpoznają w nim zbrodniarza. Merkelowa latala w ta i nazad, nie była też tajemnica jej prywatna z nim przyjaźń , ciekawe, czy teraz jej się podoba to,co robi. Wszyscy zachowywali się tak jakby nie wiedzieli o mordowaniu Czeczenii, Gruzji, napaści na Krym,.. o tym, że kazał zabić Niemcowa, Litwinienke, Politkowska, otruć Nawalnego, uwiezic Chodorkowskiego i wielu innych. Przerażający jest ten świat

   Usuń
 5. niezależnie od tego, czy zagrożenie Polski w wyniku tej wojny jest realne, czy urojone, to trzeba mieć koszmarnego pecha, że tym krajem zarządza neokomuna, najgorszy reżim, jaki zaistniał, przynajmniej od 89 roku... myk polega na tym, że normalny obywatel /czyli nie pisowski leming/ nie wie, czy zaufać władzy i wypełniać jej zarządzenia na okoliczność sytuacji kryzysowej, czy się zbuntować, gdyż to wypełnianie może być samobójstwem... zresztą ma to już miejsce z okazji pandemii, również sytuacji kryzysowej, jakby nie było...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, po prostu PiS zajął się mózgami tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w kraju po transformacji społecznej. Im brakowało tej niby opieki państwa- oni tęsknili za państwem opiekuńczym wskazującym palcem im co mają robić, bo dla nich ta transformacja ekonomiczna była za trudna do zrozumienia. A PO po prostu zlekceważyła tę potrzebę. Czy wiesz, że ci ludzie w tym zapleczu głosującym za pisem do dziś są przekonani, że "państwo ma pieniądze, i państwo im da", o ile zagłosują na pis? Ci ludzie nie mają nawet bladego pojęcia, że te pieniądze to dają ci, którzy pracują i płacą podatki.

   Usuń
 6. Politycy calego swiata, nie tylko polscy, to wielka zagadka polegajaca na tym iz czesto dzialaja jakby przeciwko swemu panstwu i obywatelom. My obecnie tez mamy takiego prezydenta, niestety. Teraz ludzie otrzezwieli i tesknia za innym........
  Z kolei moja wczesniej zimna pogoda sie odmienila i nadeszly dnie o 20-25 st, noce mamy +16.
  Milego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś, czyli 9 marca byłam po raz pierwszy nie w zimowym płaszczu i nawet musiałam mieć okulary przeciwsłoneczne. Było całe 12 stopni ciepła! Nigdy nie zrozumiem i nie pokocham polityków- to za trudne dla mnie.

   Usuń
 7. Filmiki się podobały bardzo. Nie trafiłem jeszcze na kanał Jana Pińskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Piński z Tomaszem Szwejgiertem (tym,którego śledził pegasus)napisali też książkę o Mariuszu Kamińskim https://www.taniaksiazka.pl/kaminski-jan-pinski-p-1498693.html

   Usuń
  2. Tak, to dobry kanał. Wystarczy gdy w wyszukiwarkę YouTube wrzucisz hasło Jan Piński- pokażą Ci się wszystkie jego filmiki.

   Usuń
 8. Ciekawy ten kanał Pińskiego.
  Co do zimy i lata to jesteśmy siostrami, Anabell.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to Ty nie przynajmniej rozumiesz! dla mnie zima to masakra.
   Serdeczności;)

   Usuń