drewniana rzezba

drewniana rzezba

środa, 28 stycznia 2015

Uwaga,Uwaga!!!!

Zajrzyjcie proszę  koniecznie na stronę:
                    www.retrospekcjewolanda.blox.pl,
przeczytajcie ten ostatni wpis i wypowiedzcie się na ten temat.
Rzecz dotyczy wyroku uniewinniającego osoby wykorzystujące
seksualnie wychowanki Domu Dziecka.
Uważam,że ważne, by każdy z nas zabrał głos w tej sprawie.
W moim odczuciu jest to niesamowity skandal i nasze prawo
niestety sprzyja  takim sytuacjom.

13 komentarzy:

 1. NIEWIARYGODNE!
  To sie po prostu w glowie nie miesci, nawet nie wiem co napisac.
  Niestety ci panowie czuja sie bezkarni. Miejmy nadzieje, ze sprawa zostanie naglosniona przez media i daje to nadzieje, ze nie zostanie zamieciona pod dywanik przepisow.
  Kiedys takich, to sie na taczkach wywozilo.
  Dziwi mnie postawa sadu, a gdzie byli wychowawcy, pracownicy DD?
  Odnosze wrazenie, ze wiekszosc spleczenstwa tego miasteczka wiedziala co sie dzieje, ale nikt sie nie wychylal, bo to nie jego sprawa. Najwygodniej tak powiedzec.

  Aniu, takiej tresci komentarz zostawilam pod wpisem Wolanda.


  OdpowiedzUsuń
 2. Klik dobry:)
  Anabell, nie zrozumiałam, co z tymi lemingami a wychowankami domu dziecka i wyrokiem sądu, o którym piszesz? Trudno więc mi wypowiedzieć się.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewna grupa ludzi zaczęła określać inną grupę ludzi lemingami. Tu masz opis typowego leminga
   http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Leming_%28osoba%29

   Usuń
  2. @alElla
   Chodzi o poprzedni wpis, ten spod linku:
   http://retrospekcjewolanda.blox.pl/2015/01/Gwalca-Maja-pieniadze-wladze-pozycje-Sa-ponad.html
   Natomiast w temacie wypowiedzi @Jaskółki- nie o takie lemingi mi chodziło, bo i nie bardzo pokrywa się to z prawdą- zupełnie inna grupa ludzi przemieszcza się masowo próbując zdobyć polityczne terytorium. Lemingi z mojej opowieści, to po prostu grupa ludzi, którzy przemieszczają się do tego samego celu, nawet nie analizując śmierci współtowarzyszy, a raczej kontynuując szalony marsz mimo ofiar spośród swojego grona.

   Usuń
  3. @ dr Woland - dziękuje pięknie. :)

   Anabell, zalinkuj przyzwoicie, bo wpuszczas w maliny, hi, hi... Cały ranek główkowałam, czy ze mną wszystko w porzadku i czy przypadkiem jakaś demencja mnie nie dopada. ;) :)))

   Usuń
  4. @ Jaskółko, bardzo dziękuję, ale nie o to mi chodziło.

   Usuń
 3. Widziałam to w TV...
  Może i te dziewczyny 17 letnie to zdziry,
  ale skądś się to wzięło,
  ktoś je wychował źle,
  ale jak zwykle panowie są niewinni...
  Horror z tymi domami dziecka....

  OdpowiedzUsuń
 4. Ano skandal. Niewiarygodne, co się dzieje z naszymi sądami. Co wyrok, to skandal.
  Nie dziewczyny sąd miał osadzać, a czyny tych "panów". Coś się sędziemu pomyliło.
  Na miejscu dziewczyn wniosłabym sprawę przeciwko sędziemu i jego wyrokowi o wysokie odszkodowanie- straty moralne.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Anabell
  Dzięki za reakcję.

  OdpowiedzUsuń
 6. I jeszcze informacja: Być może dlatego, że widać było reakcję na Waszych blogach, Gazeta Wyborcza wrzuciła sprawę jeszcze raz na swoją stronę internetową (na stronie głównej). Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skandal to jest mało powiedziene. To zwykłe, łoterskie, poszytymi najgorszymi pobudkami wykorzystanie sytuacji tych dziewczyn.
  I pomyśleć, że szanowani obywatele dają taki przykład postępowania młodym ludziom, i strszym również....

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyzwolenie społeczne. Mężczyźni są tak wychowywani szczególnie na wsiach i małych miasteczkach. Wolno im wszystko, jakoś nie byłabym zdziwiona, gdyby i swoje córki tak samo traktowali, i szwagrowskie córki także.
  W małym miasteczku była opisywana bulwersująca sprawa, pani doktor ginekolog, opatrywała małą pięcioletnią zgwałconą przez ojca dziewczynkę, gdy starsza gwałcona przez całe dzieciństwo, złożyła na ojca skargę na policję, pani doktor pytana czemu nie poszła do prokuratora powiedziała: "oni się tak pięknie modlą całą rodziną w kościele".
  Starsza została przez małomiasteczkową społeczność uznana za zdzirę i wywłokę bo "zły to ptak co swe gniazdo kala." No i oczywiście gdyby suka nie dała to by pies nie wziął to akurat dotyczyło tej pięciolatki.
  Pewien mężczyzna co gwałcił swoje małe córki, ale starał się "by je nie bolało" zwrócił się po pomoc do księdza bo zaczął podejrzewać że coś z nim jest nie tak, gdy przymierzał się zgwałcenia syna. Temu księdzu zajęło kilka miesięcy rozmów, zanim chłop zrozumiał że źle postępuje. Oni tego nie rozumieją są tak wychowywani by sobie pobłażać. Swoim chuciom pobłażać. Koleżanka zwiała z małego miasteczka, gdzie była nauczycielką biologii. Uczennica zwróciła się do niej z prośbą o pomoc, ojciec i wujek. Gosia nauczycielka do dyrektora, dyrektor: nie pomogę, Gośka do proboszcza, nie "będę zaczynał wojny z parafianami". Gdy zobaczyła jak szeroki jest to problem w małym miasteczku, nie mogąc nic zrobić, wróciła do dużego miasta.
  Wychowywać trzeba chłopców od małego nie w uwielbieniu, bo się chłopak urodził tylko nauczyć szacunku do sióstr i matki a to za trudne jest dla mentalności wiejskiej. Przepraszam ze tak dużo bo temat mnie już całe lata boli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie dotyczy tylko małych miejscowości i wsi. Tylko tam jest problem bardziej widoczny.
   Te dziewczeta (z artykułu) wiedziały doskonale co robią. Nie mnie je oceniać. Czy są winne, nie wiem. Ale z pewnością nie nazwałabym ich ofiarami. Działały z premedytacją, wiedziały do kogo zadzwonić. Panowie, no cóż. Ja zawsze byłam rozczarowana panami. Mój tata, dziadkowie, teraz mąż, mój młodszy brat postawili bardzo wysokie poprzeczki. Zawsze myslałam, że KAŻDY mężczyzna jest dobrze wychowany, jest dżentemenem. Okazało się, że jest inaczej. Synów staramy sie wychowywać w szacunku do drugiego człowieka, zwłaszcza słabszego.
   Czy szkoda mi tych dziecznyn? Trochę tak, ale nie w kontekscie wykorzystanych naiwnych dziewczynek, które nie miały innego wyjścia. One nie były wykorzystywane ani gwałcone. One dokonywały transakcji. Nie wszystkie wychowanki domu dziecka tak sie zachowują.

   Usuń