drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 26 lipca 2011

184.

34 komentarze:

 1. To chyba największe wyzwanie z jakim się ostatnio spotkałam, może zaczniemy małymi krokami i po prostu nie będziemy narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale wpadnij do mnie posłuchać piosenki imieninowo. "Druty..."
  Mocne buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację Aniu, zacznijmy pokazywać te dobre, jasne i piękne dni, czyny, ludzi. Obracanie w pozytywnym środowisku sprawia, że mamy piękne myśli i wiarę. Od zawsze wiedziano, że wzrastanie dziecka w domu pełnym pochwał i doceniania skutkuje szczęśliwym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta racja. O tym co dobre tak rzadko wspominają, a jeśli już to "małym drukiem";D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego w dniu imienin:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja Droga, jak ze trzy lata temu napisałam w podobnej wymowie post na Multiply to się wzięły i poobrażały Jedna z Drugą bo odebrały osobiście!
  Ale ja tym się nie przejmuję i podpisuję czterema kopytami pod Twoim ambasadorstwem.
  GO z uśmiechem na ustach i sztandarami Szczęśliwości! Narzekanie jest dla cieniasów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. BTW: Radosnego dnia i uśmiechniętych ludzi wokół! Wszystkiego najlepszego w dniu imienin :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bo Ty myślisz, że to jest takie proste ;))) Jakoś łatwiej narzekać, na życzliwych i optymistycznie nastawionych do życia ludzi patrzy się jak na dziwaków - "z czego oni niby się cieszą?" Dla mnie wygodniejszy i praktyczniejszy jest cynizm :)))

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin!!!!
  I masz racje, duzo przyjemniej zyje sie w swiecie ludzi zadowolonych:)) No ale jak napisalam na jednym z blogow, ze ja sie zawsze usmiecham i chyba musialabym sie zmusic do niezadowolonej miny, to mi napisano, ze z "takimi ludzimi cos jest nie tak i sa raczej polglupkami":)))
  Podpisano - szczesliwy polgupek:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może obecne media ( czytaj: ludzie w nich )za wszelką cenę starają się być ANTYTEZĄ PRL - u, z jego propagandą sukcesu? Czyli - im gorzej, tym lepiej - jakby ?
  Czy mnie się tylko tak wydaje ?
  Jak widzę, zastosowałam same zdania pytające... ;))
  Osobiście staram się dostrzegać pozytywne cechy ludzi i rzeczywistości na co dzień, staram się choćby dla własnego samopoczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba w moich wypowiedziach czuć że stosuję tę metodę od bardzo dawna.
  Było by cudnie gdyby grono optymistów
  pączkowało z prędkością światła,
  ale to niemożliwe.To może choć małymi kroczkami do przodu.....
  Anabell jeśli jesteś Anną to życzę Ci dużo zdrowia i dużo optymizmu:-)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Mamon, jest nas przecież całkiem sporo, jeśli każda z nas opisze jakiś pozytywny "przypadek", napisze o kimś, kto robi na co dzień, bez rozgłosu, niby zwykłe, a jednak niezwykłe rzeczy, to z całą pewnością będzie nam milej.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tkaitko, za chwilę wpadnę, dziękuję.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kankanko, wiem po sobie,że nie jest łatwo znalezć w szarości dnia kolory tęczy, ale przecież pisząc wciąż o negatywach jeszcze bardziej się "dołujemy". Dla mnie Ty jesteś niezwykle pozytywną osobą, robisz tyle ciekawych i pożytecznych rzeczy.I masz rację , z docenianego dziecka wyrasta szczęśliwy człowiek.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nivejko, bo dla mediów ktoś kto wypełnia bezbłędnie swoje obowiązki, pomaga innym, zajmuje się z pełnym oddaniem swoją rodziną jest zwykłym, nieciekawym szarakiem. Co innego bandzior, złodziej, oszust, narkoman, pijak - o nich to można pisać, najlepiej dużymi i czerwonymi literami.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Anabell,

  jak ja propagowałam akcję "Chwalmy się, mamy przecież czym", bo też mam dosyć ciągłego narzekania na wszystko, nieustannego pokazywania zła, brzydoty, patologii, głupoty etc... etc...

  to większość znajomych blogerów odpowiedziała, że w zasadzie nie ma o czym pisać, bo nie ma się czym chwalić. Nieliczni tylko podjęli wyzwanie, ale przeważnie chwalili krajobraz. Ty chyba pięknie pochwaliłaś Park Łazienkowski.
  Znalazły sie też teksty o autorytetach, polskiej nauce i myśli technicznej... itp, ale może tylko 1 czy dwa...

  Pozdrawiam serdecznie.

  alElla

  OdpowiedzUsuń
 17. Aploch, na mnie też często patrzą jak na wariatkę, ale ja jestem coraz odporniejsza na takie spojrzenia.Od kilku lat jestem w stanie permanentnego dołka psychicznego, więc żeby całkiem nie zgłupieć staram się jednak dostrzegać wokół siebie pozytywy i doceniać uroki szarości.Wiem,że od tego nie zmienię się w optymistkę (Hashimoto czuwa), ale może mi będzie milej.Dzięki za życzenie.
  Miłego;)
  P.S.
  Zalogowałam się w roli obserwatora u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Kendżi, ja się przyznaję - jestem dziwaczką, a do tego pesymistką i fatalistką. Ale potrafię docenić pozytywy i one mnie autentycznie cieszą.Chyba lepiej być sceptykiem niż cynikiem. Wypróbuj.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Star, ulubiony "półgłówku" płci żeńskiej, na przekór wszystkim należy jednak "trenować szczęście" i uśmiech, bo wtedy wszystkim łatwiej żyć.Dziękuję za życzenia.
  Miłego,;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kwoko, ja wychowałam się w PRLu i doskonale zdawałam sobie sprawę z jego niedogodności i ułomności. A najwięcej narzekają ci, którzy okres PRL znają co najwyżej z opowiadań rodziców albo ze skrajnie prawicowej prasy.Bo co może tak naprawdę wiedzieć o PRLu dzisiejszy 35-latek?
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bronko,i dlatego tak bardzo lubię Twój blog, jest zawsze pełen pozytywnych myśli . No fakt, jestem Anna, a anabell wydawało mi się najbardziej do prawdziwego zbliżone.I dziękuje za życzenia. Myślę,że może jakoś uda nam się przepchnąć ideę wyszukiwania rzeczy pozytywnych i radości z małych rzeczy.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. alEllu, Ty zawsze tak pięknie piszesz o swoim mieście.Pewnie,że jest się czym chwalić, mamy naprawdę wiele pięknych miejsc w Polsce, mamy też naprawdę wielu wspaniałych ludzi, o których nikt nie pisze, bo są oni zupełnie "zwyczajni", bo co ciekawego w tym,że ktoś jest kompetentny, bezbłędnie wykonuje swe obowiązki wobec społeczeństwa i własnej rodziny?
  Zajrzyj kiedyś na blog "U Antoniny", jest w mojej liście blogów. Antonina naprawdę stara się nam przybliżyć okolice swego miejsca zamieszkania i robi to równie ciekawie jak Ty.No a poza tym też jest zakręcona robótkowo.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdy zaczynalam blogowanie, bardzo biadolilam. Po dwoch postach stwierdzilam, ze wpadlam w polski stereotyp i skasowalam calego bloga. Teraz biadole tylko wtedy, gdy naprawde mi zle :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Anabell bo prawda jest taka, że to co złe, karygodne, naganne i wogóle o wydźwięku negatywnym lepiej się w mediach sprzedaje. Dobre wiadomości też czasem pokażą, tylko za mało, za rzadko, zbyt powierzchownie.

  Pozdrawiam :)

  PeeS. Ja u siebie też dziś pomarudziłam :( Ale ulało mi się. O kilku sprawach nie mogę głośno napisać, ze względu na tzw. dobro... a mojego nie chcę zakluczyć.

  OdpowiedzUsuń
 25. uśmiecham się do Ciebie :) dziękuję za tego posta, masz rację.

  OdpowiedzUsuń
 26. Aniu jedna z tysięcy, a jednak Wyjątkowa: wszystkiego, co dobre, radosne, zdrowe, zadowolone z życia!
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak najbardziej, Anabell - trzeba chwalic to co dobre. zacheca i sklania innych do nasladownictwa. Niemniej gdy widze zlo to tez daje do zrozumienia, nie wstydze sie. Z usciskami - Serpentyna

  OdpowiedzUsuń
 28. Silko, czasem trzeba się nad sobą użalić, to pomaga. Ale brak mi w mediach pozytywnych przykładów, pochwały rzetelności, pracowitości, przyzwoitości.A ponieważ tego wszystkiego brak, to potem kolejny "bombiarz" dojdzie do wniosku,że jedynym dostrzeżonym i opisanym wyczynem będzie podłożenie gdzieś ładunku wybuchowego, a nie zrobienie czegoś z pożytkiem dla społeczeństwa.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Anovi, to media ukształtowały w ludziach kult sensacji i horroru zamiast normalnego życia.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Aldono, dziękuję za uśmiech i odwiedziny.Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witaj,
  Wraz z przyjaciółmi ze stowarzyszenia Akademia Mądrego Życia (www.amz.org.pl) od kilku lat propagujemy pozytywne podejście do życia i ludzi - i co ciekawe z mojego otoczenia prawie zupełnie zniknęły osoby które lubią narzekać (jak ktoś taki się trafi albo uczy się szukać rozwiązań zamiast narzekać albo szybko się obraża :-)).
  A co do mediów - regularnie prenumeruję miesięcznik Readers Digest w którym są artykuły o ludziach z których warto brać przykład w zmaganiach z codziennymi i niecodziennymi wyzwaniami jakie niesie życie.
  pozdrawiam
  Jadwiga

  OdpowiedzUsuń
 32. Witaj Jadwigo, czasami do Ciebie zaglądam. Znam ten miesięcznik, był czas,że też go prenumerowałam. Gdy nastąpiła u nas transformacja to miałam nadzieję, że pójdzie "akcja oddolna" i ludzie zaczną przejawiać własną inicjatywę i nie będą czekać aż ktoś coś za nich zrobi lub im da za darmo. Niestety pomyliłam się.Tych co maja pozytywny stosunek do życia i sami usiłują coś pozytywnego zdziałać jest jednak mało, większość jęczy, narzeka i czeka aż im coś z nieba skapnie lub usiłują wyrwać coś dla siebie siłą.Mam duży żal do mediów, które jakby nie było naprawdę mają siłę oddziałowywania na ludzi, że nie promują tych właściwych postaw a na bohaterów kreują kombinatorów, oszustów, zwykłych bandziorów i marnych celebrytów.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń