drewniana rzezba

drewniana rzezba

piątek, 27 grudnia 2019

Mnóstwo rzeczy dziwnych się dzieje na świecie.......


Coś dla tych, którzy interesują się rzeczami tajemniczymi i niezwykłymi.
Podejrzewam, że my, zwykli ludzie, nie prędko lub nawet wcale nie dowiemy
się co się tam dzieje. Co prawda co jakiś czas docierają jakieś wycinkowe
wiadomości, ale zawsze w taki sposób, że można je wziąć za tzw. "kaczki
dziennikarskie" gdy nadchodzi letnia  kanikuła.15 komentarzy:

 1. Jak to mówił Ferdek Kiepski "są na tym świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły". Ze dwa lata temu miałem okres gdy interesowałem się tajemniczymi sprawami i słuchałem na youtube Radia Paranormalium które do dziś nadaje audycję. Nawet ciekawe. Polecam poszukać jak ktoś interesuje się choćby UFO i tego typu sprawami.
  Jarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czasami słucham Radia Paranormalium. O tym, że na Antarktydzie dzieje się coś dziwnego, że są strefy pilnie strzeżone przez armię to przeczytałam kilka lat wcześniej, bo pisały o tym dwie turystki-narciarki, które miały ambitny plan przebycia na nartach Antarktydy w najwęższym jej miejscu i.... zostały stamtąd, delikatnie mówiąc, zawrócone.

   Usuń
 2. Właśnie polecono mi filmik z kategorii spiskowe teorie dziejów. Oglądam z przerwami, bo tego nie da się strawić. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. I nie wiem czy dobrnę do końca (1,5 godziny). Tak mi się wydaje, że autorzy takich sensacji zostali odsunięci od łoża i nie bardzo potrafią sobie poradzić z otaczającą ich rzeczywistością. Więc wymyślają. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że rzesze naiwnych łykają to bez zastanowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat jeśli idzie o Antarktydę to tam rzeczywiście są zamknięte strefy, do których nie wolno się zbliżać. Tam nawet całkiem sporo ludzi pracuje, ale prawdę mówić nawet gdyby mi obiecywali złote góry to bym tam nie pojechała do pracy.

   Usuń
  2. Tylko dlaczego to ma dowodzić istnienia obcych cywilizacji? Może szukają jakiś minerałów, złóż uranu, złota lub tym podobne, a ponieważ istnieje silna konkurencja, i teren jest niczyi, nic dziwnego, że każdy strzeże swoich odkryć. Dziś technika pozwala na eksploatację takich zasobów w najbardziej skrajnych warunkach, więc strzeże się też i te techniki badawcze. Dlaczego najprostsze wyjaśnienie ma być nie do przyjęcia, a tymczasem bzdury zdobywają świat?

   Usuń
  3. Nie wiem czy akurat tam są obce cywilizacje. To,że emerytowany minister obrony narodowej Kanady publicznie twierdzi,że rząd USA ( i nie tylko) działa z Obcymi cywilizacjami, nie oznacza, że pod lodem żyją Obcy.
   Antarktyda należy do wszystkich, jest terytorium międzynarodowym.

   Usuń
 3. Lubie takie sensacje, spiskowe teorie, i im podobne, ale traktuje je bardziej jak ciekawostki niz slepo wierze. Ale zgadzam sie, ze sa na tym swiecie rzeczy i zjawiska niewytlumaczalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pewnym momencie były minister obrony narodowej Kanady, gdy już przeszedł na emeryturę, w swej oficjalnej wypowiedzi oznajmił, że niektóre rządy współpracują z obcymi cywilizacjani. Można to oczywiście podciągnąć pod dowcip, ale jak tak dobrze przeanalizować wszystkie dostępne materiały, pozestawiać fakty, to trudno powiedzieć,że ten emerytowany pan minister ma świra.

   Usuń
 4. No cóż, naiwnością jest myśleć, że tym ogromnym kosmosie jesteśmy sami. I, że fakt nieodnalezienia przez nas innych cywilizacji świadczy o tym, że ich nie ma. Są, pewnie nas już znalazły dawno temu ;) A i historia Ziemi jest chyba zupełnie inna niż ogarniamy. Ja z ciekawością podchodzę do tego, sama widziałam czarna kulę o której pisałam i wiele innych, dziwnych rzeczy. Tylko bym chciała, żeby wreszcie coś się konkretnie w tej kwestii wyjaśniło. Bo to wnerwia, domysły i domysły...Mnie kiedyś zafascynowała historia miasta Mohenjo Daro. Utkwiła m w głowie bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądząc po "objawach" ktoś, kiedyś przygrzmocił w Mohenjo Daro z broni jądrowej.Zresztą to nie jedyne takie miejsce na Ziemi.
   Nie mamy bladego pojęcia jak ci Obcy wyglądają, może wcale nie są tacy jak my,może są "zredukowani" do świecących "kropek energii"? Inteligentna energia, której nie możemy zobaczyć, a która może na nas działać w dowolny sposób. Głupawo zakładamy, że skoro my nie możemy wybrać się w inne zakątki Kosmosu to i inni tego nie mogą.

   Usuń
 5. Klik dobry:)
  Świat jest pełen dziwów. Ciekawe, ile jeszcze nie jest odkrytych?
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda.Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że wiele rzeczy już odkrytych z jakichś względów nadal pozostaje ukrytych.
   Serdeczności;;)

   Usuń
 6. Akurat ta teoria - o dawnym zyciu na Antarktydzie, moze byc prawdziwa a wiaze sie z przesuwaniem sie biegunow. Wciaz tam odkrywaja slady tego ze dawniej byla zielona i zamieszkana i.....znajdowala sie w innym polozeniu geograficznym. Zreszta czyz nie podobnie bylo ze Syberia, ongis cieplym i zyznym obszarem, potrafiacym zywic bizony? Nie zapominajmy ze Antarktyda, w odmiennosci do Arktyki, to lad pokryty lodem i sniegiem.
  Niewykluczone iz poszukuja mineralow co nie przeszkadza przy okazji odkrywac slady dawnego zycia. Sahara tez kiedys byla zielona i zamieszkana.
  Do wszelkich teorii podchodze ostroznie ale nie wykluczam bo przeciez co my tak naprawde wiemy? bardzo niewiele i dopoki sie nie przekonamy wlasnie wszelkimi poszukiwaniami to byloby nierozsadnym z gory osadzac. Tyle ze patrze na to w kategorii geografii, klimatyki bo one nawet obecnie sie zmieniaja. Przeciez istnialy epoki lodowcowe i to jest niepodbitym faktem.
  Istnieja tacy co twierdza ze Antarktyda to wlasnie dawna zaginieta Atlantis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że właśnie Antarktyda to ongiś Atlantyda nie jest wykluczone. Tyle tylko, że biorąc od uwagę zachowania wszystkich rządzących wątpię byśmy się dowiedzieli prawdy co tam jest.Nie można też wykluczyć możliwości, że pierwsi na ten ślad wpadli niemieccy naziści i coś tam wymodzili. Biorąc po uwagę fakt, że w każdej legendzie a nawet bajce jest odrobina prawdy, wszystko jest możliwe- od teorii, że szukają lub odkryli nowe złoża rzadkich metali aż po ślady dawnej, niemieckiej bazy i obecnej "meliny" jakiejś obcej cywilizacji.
   Wszystkie teorie nt. dalekiej przeszłości Ziemi i jej mieszkańców nie są w 100% niepodważalne. Zapewne z czasem powstaną nowe teorie. Mieszkamy na wciąż nie zbadanej do końca Planecie, choć teoretycznie nie ma na mapach białych plam".
   Ale nadal nie bardzo wiemy co się czai w przepastnych głębinach oceanów, co kryje się głęboko pod powierzchnią Ziemi, na wielkich bagnach w dzikich dżunglach. Znamy tylko fragmenty własnej Ziemi, wycinki jej dziejów, a już szukamy wrażeń w Kosmosie.

   Usuń
 7. A do tego filmu to ja sobie jeszcze wrócę! Bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń