drewniana rzezba

drewniana rzezba

piątek, 18 września 2020

Piątek, znowu

 Podobno dziś od świtu  w całej Unii Europejskiej będzie prowadzona akcja kaskadowego pomiaru szybkości z jaką jeżdżą użytkownicy dróg. Na  określonym, a znanym tylko policji odcinku drogi, będzie po kilka z rzędu patroli mierzących prędkość. I podobno będą bardzo wysokie mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości. No cóż, zapewne się policja europejska nieźle dziś obłowi. 

No a skoro piątek to coś do obejrzenia i posłuchania  na weekend.  Mam zamiar obejrzeć i posłuchać niejakiego pana Verdiego:
 

Nie każdy lubi operę , ale wiele  z nas chętnie pojechałoby w jakieś egzotyczne miejsce, np. śladami malarza , a więc Paul Gauguin i jego malarstwo:


A może wolicie Paryż i jego wielce rozrywkowe miejsca?


A na dodatek mam jeszcze blues:


Miłego, pogodnego weekendu Wam życzę.

I nie dajcie się złapać na którejś z dróg, Polska  jeszcze wciąż jest w UE, więc i u Was mogą być te kontrole kaskadowe.  

P.S. 

Oglądajcie i słuchajcie na YT.10 komentarzy:

 1. U nas czają się w najbardziej absurdalnych miejscach...
  Weekend zapowiada się udany, o czym później napiszę:-)
  I dla Ciebie udanych spacerów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to wielu wrażeń życzę i czekam na "sprawozdanie".

   Usuń
 2. Dziś nie wychylam nosa z mieszkania, więc na pewno mnie nie złapią. A że Koleżanka Małżonka troszkę dziś zmarzła, polaliśmy pysznego krupniczku i za kierownicę dziś na pewno nie usiądę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio jakoś wzrosła w Europie ilość wypadków spowodowanych właśnie nadmierną prędkością więc stąd ta akcja.Niemcy się wycwanili i sprawdzają prędkość z pomocą dronów. To się chyba nazywa pokojowe wykorzystanie sprzętu wojskowego;) A krupniczek własnego wyrobu czy kupny? Oj b.b. dawno nie "stosowałam".

   Usuń
 3. I dla Ciebie udanego, pogodnego, radosnego weekendu. Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko, pamiętam o tych walcach, następna "muzyka" będzie
   z walcami.
   Miłego weekendu;)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Z tą trzynastką nie jest tak źle(chyba)- ja się urodziłam trzynastego, pewnego wiosennego dnia, ale to był wtorek a nie piątek.

   Usuń
 5. Klik dobry:)
  Mnie, na szczęście nie złapią, ponieważ już dawno pozbyłam się samochodu. Doszłam do wniosku, że o wiele wygodniej jest żyć bez niego.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ostatnio żyję bez samochodu,bo ciągłe szukanie miejsca na zaparkowanie przyprawiało mnie tu o rozstrój nerwowy.Na co dzień berlińczycy jeżdżą głównie metrem i ulice są obstawione zaparkowanymi samochodami, a ich właściciele korzystają głównie z komunikacji miejskiej.Parkingów mało a do tego drogie- ma "tanim" za godzinę parkowania płacisz 1 euro.I te są najczęściej sprawdzane przez służby miejskie, bo płacisz " z góry", więc gdy nawet o 5 minut przekroczysz czas postoju, to - płacisz mandat. Już kilka w ten sposób zapłaciłam.
   Serdeczności;)

   Usuń