drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 2 grudnia 2014

Jestem....

.....wpieniona.  I to bardzo. Mojej drugiej połowie kończył się "kontrakt" z operatorem
komórkowym, więc zamarzyła mu się zmiana komórki na nową.
Namawiałam go, żeby przy okazji zmienił operatora, ale się uparł, że nie.
Nie to nie, przecież go nie stłukę z tego powodu. Dostał  samsunga oraz tablet i jakąś
draczną taryfę. No a potem (o czym już pisałam) miał bolesny kontakt z firmą Mobitek,
która go orżnęła na 200 zł, bo naiwnie włączył sobie film, który był tylko pozornie
darmowy.
No a poza tym w jego samsungu bateria wytrzymywała góra 2 doby, chociaż mój mąż do
często i długo gadających nie należy.
A ja,w swoim  samsungu z kolei odkryłam, że nie "kursują" u mnie mms'y- ani ich
nie  dostaję, gdy mi ktoś przesyła, ani moje nigdzie nie lecą. Też fajnie.
I dziś postanowiliśmy wreszcie zrobic porządek z komórkami, czyli ruszyc tyłki
do samsungowego serwisu. W serwisie był tłum ludzi i JEDNA osoba obsługi.
Pomieszczenie wielkości nieco większej windy w bloku i ta jedna osoba plus tłum
interesantów. Poza tym okazało się, że nikt od ręki nie zdiagnozuje aparatu, bo
serwisant jest jeden a ta pani w okienku to tylko kwitki wypisuje na zostawiony sprzęt.
Ślubny nieco poklął i postanowiliśmy ruszyc się w takim razie do salonu mężowego
operatora, bo to  było  blisko. Pokonaliśmy wysoką  kładkę dla pieszych, duuuże
skrzyżowanie i wylądowaliśmy w galerii handlowej Mokotów. Idziemy do siedziby
T Mobile, a tam - salon zamknięty, żadnej informacji.
Od ich sąsiadów dowiedzieliśmy się, że lokal T Mobile ma remont. Niestety nie mogę
zacytowac tego, co mój ślubny zaczął nadawac. Ciekawe skąd on zna takie wyrazy???
Ja  nadałam tylko jedno - a nie mówiłam, żebyś zmienił operatora????
Za to się serdecznie ubawiłam , bo młody człowiek, wyglądający na intelektualistę
spotkał w autobusie znajomą i powitał ją takimi słowami:  "jak się  masz dupeczko?"
Ta czułośc szalenie mnie rozbawiła, chichrałam się  przez następne trzy przystanki
autobusowe.

20 komentarzy:

 1. W taki mróz i wiatr podróżować?
  Może Ci coś pomogę jak powiem, że w Samsungu pewnie trzeba nacisnąć ten boczny prawy górny przycisk , wtedy pokaże się m.in napis: TRYB SIECI DANYCH włączony lub wyłączony Ten przycisk też wyłącza i włącza telefon. Ja uruchamiam sieć danych tylko wtedy gdy wysyłam lub odbieram mms-y lub korzystam z danych np. nawigatora. Potem wyłączam.
  Tak zimno, ze człowiek w środku zamarza. Więc macham mocno, na rozgrzewkę!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w tym aparacie nie mam żadnego takiego przycisku. Ja już kiedyś byłam z nim u swego operatora(Play), posprawdzał wszystko i stwierdził, że pewnie trzeba interfejs zmienic.
   Joasiu, było piekielnie zimno, choc na termometrze było zaledwie -3, ale wiatr był paskudny. A mój jak się na coś napali to jak trzylatek- nie odpuści.
   Ściskam na rozgrzewkę:)

   Usuń
 2. mój ślubny twierdzi, że operatorów trzeba zmieniać bo jak nowy klient to go za nogi obłapują, a jak stary to go w d..... mają
  (choć nie zawsze ze swych rad korzysta...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to mamy takie same spostrzeżenia. Starzy klienci się nie liczą. A odkąd Era "przekształciła się' w T-Mobile, to strasznie pogorszyły się połączenia.
   Jak tylko skończy się nam umowa, zmieniamy na innego. tylko musimy dobrze przemyśleć, na którego.


   Usuń
  2. Kiedyś trzeba było często zmieniac pracę, żeby dostawac coraz wyższe wynagrodzenie. Teraz trzeba zmieniac operatora żeby miec lepsze warunki umowy. To jest po prostu chore. Przedtem byłam w Orange, ale mi podpadli i zmieniłam na Play- w pewnym sensie z deszczu pod rynnę.
   Miłego, ;)

   Usuń
 3. Współczuję! Tez wkurzyłabym się na maksa. Trochę rozumiem Twojego Ślubnego - powinnam zmienić operatora, ale przywykłam do tego, co mam trudno mi podjąć radykalne decyzje.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elfi, ale on nawet nie sprawdził co inni mogą mu zaoferowac. U niego przeważyło zwykłe lenistwo. Mógł chociaz sprawdzic i sobie wszystko przemyslec.
   Miłego, ;)

   Usuń
 4. dobrze, że jej nie powiedział czule "cześć larwo" bo tak też słyszałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My się Klarko już zupełnie chyba nie nadajemy do współczesności.
   A może "larwa" już nie ma znaczenia pejoratywnego?
   Miłego,;)

   Usuń
  2. ;-)))
   Co za czasy :-)))
   Pozostaje tylko się śmiać...

   Usuń
 5. Jakiś czas temu przeszłam do PLAY -a wczoraj przedłużyłam z nimi umowę bo ich oferta nadal była najkorzystniejsza.nie mam pojęcia natomiast czy dobrze zrobiłam bo telefon wzięłam sobie Nokii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamon, ja też jestem w PLAY. Nie wiem jak to jest, ale nadal są różnice pomiędzy jakością aparatów kupowanych za Odrą a u nas.Chociaż każdy operator temu zaprzecza, ale gdy miałam Samsunga kupowanego
   "w świecie" to był super. A wzięłam teraz Samsunga, bo on ma obsługę zerżniętą od Nokii a Nokię uważam za bardzo przyjazną.
   Miłego, ;)

   Usuń
 6. Jestem od początku w Erze, teraz T-mobile. Czy do końca zadowolona? Niekoniecznie... Za to, gdy mms-y przestały obustronnie działać, wystarczyło zadzwonić na infolinię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój aparat już sprawdzali, trzeba wymienic interfejs.Ja mam jakieś szczęście do dziwnych usterek- w dwóch kolejnych Nokiach też trzeba było wymieniac interfejs, bo nagle ekran się "rozdwoił". A o tym, że mi mmsy nie chodzą nie wiedziałam- ja naprawdę to komórkę potrzebuję tylko do krótkich wiadomości pisanych lub gadanych- do niczego więcej.Nawet fotoaparat mi w niej niepotrzebny. I gdyby nie dociekliwośc męża, który bawił się swoją komórką i nie pretensje koleżanki, że nie skomentowałam wysłanego do mnie mmsa, wcale bym o tym nie wiedziała.
   Miłego, ;)

   Usuń
 7. Klik dobry:)
  A ja nie lubię wszelkich zmian umów i usługodawców, więc trwam wiernie od "zarania dziejów". A telefon mam historyczny. Jeszcze trochę, a do muzeum będzie się nadawał. :)))

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zamiar kupic sobie nową baterię do starego Samsunga (taki z klapką suwaną) i będę z tamtego korzystac. Ten nowy jest ponoc wodoodporny, no ale ja z komórką na basen nie chodzę ani do pralki go nie wkładam.
   Serdeczności;)

   Usuń
 8. Mój następny aparat to będzie taki radiomaryjny, z wielkimi klawiszami. Stwierdziłem, że wstyd mi, że synowie potrafią, a ja nie i kupiłem smartfona. Boże, ile mnie on nerwów kosztuje! Już nigdy takiego błędu nie popełnię! Bez przerwy wyskakują mi jakieś niezrozumiałe okienka, jakieś funkcje, o których nie mam pojęcia, ekran dotykowy raz działa, raz nie, jak przejadę palcem bez dotykania to reaguje, jak walnę z kostki to reagować nie chce... Co za idiota takie coś wymyślił? Chyba po to, żeby skomplikować nam życie!
  A załakomiłem się na niego, bo miał dobry aparat fotograficzny. I co się okazało? Stary, poczciwy klawiszowiec robił LEPSZE zdjęcia niż nowy!
  Smartfon już dwa razy zostął wyrzucony przez okno, ale nieszczęśliwie upadł na trawnik i nic mu się nie stało. I zrobił to taki niespotykani espokojny człowiek, jak ja. Co to koncerny robią z człowiekiem,,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo a bardzo nie lubię dotykowych ekranów a pisanie na dotykowej klawiaturze wyprowadza mnie z równowagi psychicznej. Więc mam staromodnego Samsunga, klawiszowca. Mój ślubny też się chciał unowocześnic i dlatego poszedł w tablet ( bo wielce nieletni wnukowie mają i świetnie sobie radzą). Nawet nie wiesz jaki miałam ubaw- ale on chyba znacznie mniejszy. Gdy ostatnio zmieniałam aparat, pan z PLAY'a omal nie zemdlał, gdy powiedziałam,że chcę aparat taki żeby tylko przyjmował i odbierał rozmowy i smsy i nie miał fotoaparatu ani radia ani MP3 ani innych takich bzdur. Podobno takie to można znalezc tylko w afrykańskim buszu na wysypisku śmieci.
   Pewnie po następny będę musiała właśnie tam pojechac.
   Miłego, ;)
   P.S.
   Z IV piętra wyrzucałeś? No to odporny ten smartfon.

   Usuń
 9. Ja korzystam z Mobile, jestem zadowolona, moje esemesy docierają bez kłopotów na drugi koniec świata , chociaż nie jest smartfonem. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mojemu w T-Mobile smsy i mmsy też wszędzie dochodzą, tylko mój aparat ma drobny feler, smsy też wszędzie docierają, a mmsy nie funkcjonują. Ale to nie feler dla mnie.
   Miłego, ;)

   Usuń