drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 21 lipca 2016

Kraj RAJ

Nie da się ukryć, że nasz kraj wciąż stanowi niezłą zagadkę dla innych nacji.
Bo czyż nie jest dziwne, że:
*-w kraju liczącym 38 milionów mieszkańców w sejmie zasiada  aż 465
    posłów, a w Izbie Reprezentantów USA (mieszkańców ponad 314 milionów)
    jest tylko 435 posłów;
* -w dobie niżu demograficznego od lat żłobki, przedszkola i "poprawczaki"
     są wciąż przepełnione;
* -bardziej opłaca się zniszczyć niesprzedaną  żywność niż oddać ją do Domu
    Dziecka lub Domu Opieki;
*-kawa z mlekiem obłożona jest 23% VAT, a kawa bez mleka tylko 8%.
   Kołyski dla niemowląt, pomimo niżu, mają 23% VAT, ale trumny tylko 8%;
*- podatek VAT jest tak skomplikowany, że komentarz do niego liczy 2 tys.stron;
*- kwota wolna od podatku jest nieco wyższa niższa niż w Ghanie , a niższa
     niż w Zambii;
*- w sferze budżetowej zarabia się lepiej niż w prywatnej;
*-w dziale "KULTURA" prasa informuje o dokonaniach pijanych i naćpanych
   piosenkarek popowych;
*-zwierzęta, w sprywatyzowanej weterynarii mają szybszy dostęp do pomocy
   medycznej niż polski pacjent w państwowych szpitalach;
*-niepracujący i nie  posiadający żadnej firmy emeryt musi płacić podatek
   dochodowy;
*- łatwiej jest zrobić licencję pilota szybowca niż samochodowe prawo jazdy;
*-Polska to kraj, w którym głównym  towarem eksportowym są i zapewne
    nadal będą jej obywatele.
Jedno jest pewne - po każdych wyborach władze fundują nam same atrakcje
i bardzo dbają o to, byśmy się nie  nudzili i ćwiczyli swe szare komórki
wymyślaniem jak odnalezć sens w chorych do cna przepisach.
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że owe władze nie spadły nam
nagle  z Kosmosu.
Takich "dziwów"jest u nas więcej, ale nie chcę Was dołować przed
weekendem;)))

  

43 komentarze:

 1. Polska jest krajem ludzi o niskiej samoocenie. Dlatego gdy dorywa się ktoś taki do władzy, to myśli najpierw o sobie i kawałek asfaltu położy tylko do swojej posiadłości (w gminnym urzędzie), a wymyśli do tego jeszcze będąc troszkę wyżej, jakby tu dokopać innym współobywatelom nie zastanawiając się nad tym, że wróci do domciu i też będzie zwykłym obywatelem. Każda "władza" myśli że na wieki wieków amen. Takie małe ludziki

  Aniu Twoja córcia i moja obie czterdziestki, :)najlepsze życzenia dla jedynaczki, tak jak i moja. :)
  Serdeczności wieczorne :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasach PRL pewna Amerykanka zachwycała się Polską, że to taki ciekawy kraj,bo co krok to niespodzianka i życie wymaga ciągłego kombinowania a w Ameryce to wszystko jest przewidywalne i przez to nudne. No i ledwo zdążyłam nieśmiało pomyśleć, że teraz, gdy już jesteśmy w Europie, mamy stale ciepłą wodę w kranie,dobre zaopatrzenie w sklepach, paszporty w domach i żądna wrażeń Amerykanka umierałaby z nudów- wszystko się odwraca i zmierzamy do powtórki z tamtej rozrywki.
   Gdy do władzy dochodzą ludzie mali duchem to trzymają się jej kurczowo, szybko jej nie oddając.
   Cieszmy się Elu razem naszymi Dziewczynami- najlepszego dla Nich, niech Im się układa w życiu jak najlepiej!!!!
   Serdeczności;)

   Usuń
 2. Nie musisz dołować, sami się możemy dosmucić co dnia, wystarczy obejrzeć pierwszy z brzegu program informacyjny. Nie, skłamałam, pierwszy z brzegu akurat zawiera same ,,dobre'' wieści!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet nie wiem czy mam program informacyjny TVPis, ponieważ od lat oglądam inne programy informacyjne. Ale wiem, że cała masa ludzi ogląda
   TVPis oraz TVPrydzyk, więc oni mają zupełnie inny ogląd naszej rzeczywistości. A do tego umysły mają przyćmione bełtami i piwem lub cierpią na demencję starczą.
   Miłego;)

   Usuń
 3. Masz rację, na te wszystkie dziwy zabraknie niedługo księgi rekordów, gdy wróciłam ze Śląska i obejrzałam obrady Sejmu, nocne zresztą to pytam się, kto tych posłów wybierał? Jestem przerażona podwójnie - jako obywatel i jako belfer....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziękowania za taki wybór należy złożyć na ręce kościoła oraz tych, którzy nie raczyli ruszyć z domu tyłka na wybory.
   Tak naprawdę to być może nie powinno mnie to wszystko obchodzić, bo już nie jestem czynna zawodowo a i do życia jestem mało przywiązana i dziecko mam już dawno dorosłe i z innym obywatelstwem, więc... No ale tu się urodziłam, wychowałam, pracowałam i cieszyłam z osiągnięć kraju i nagle mi to
   wszystko bezczelnie odbierają, więc jak się nie przejmować???
   Miłego;)

   Usuń
 4. tak na szybko przyszły mi do głowy jeszcze trzy ciekawostki:
  - podatek karny za niekupowanie energii elektrycznej od państwa i korzystanie /dla własnych potrzeb, non profit/ z własnych ekologicznych źródeł typu wiatraki... zapewne chodzi o to, że wiatr jest własnością państwową...
  - premiowanie statusu "bezdomny"... objawia się to tym, że osoba pobierająca zasiłek stały z OPS ma potrącane od ustawowej sumy koszty zamieszkania kwalifikowane jako "dochód"...
  - kult osób /zwłaszcza kierowców/, które przekroczyły teoretyczną dawkę śmiertelną narkotyku i przeżyły... znamienne dodatkowo jest to, iż ów kult dotyczy tylko jednego narkotyku, mianowicie alkoholu...
  p.zjs :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze wiele takich nonsensów,niektóre istnieją od wielu lat a do nich wciąż dołączają nowe.
   Z punktu widzenia medycyny to ktoś kto jeszcze oddycha z 8 promilami alkoholu we krwi jest niewątpliwie ciekawym obiektem do badań dla lekarzy, ale nie bardzo rozumiem po jakie licho to nagłaśniać.
   Miłego;)

   Usuń
 5. "Polska to kraj, w którym głównym towarem eksportowym są i zapewne nadal będą jej obywatele" - w pierwszej chwili chciałoby się roześmiać, bo brzmi jak dobry kawał, ale po chwili człowiek zdaje sobie sprawę, że to prawda. ("Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Kendżi, niestety.Zaczyna brakować lekarzy i wykwalifikowanych pielęgniarek - inwestują w siebie jeszcze w czasie studiów w naukę języków i z chwilą otrzymania dyplomu wyjeżdżają.
   Wystarczy tylko sprawdzić gdzie nie jest wymagana nostryfikacja naszego dyplomu i wystarcza roczny kurs przystosowania do wykonywania swego zawodu w danym kraju.
   Miłego;)

   Usuń
 6. O większości z tych rzeczy wiedziałam, ale i tak przy kolejnym ich czytaniu, oczy ze zdumienia robią się wielkie!Jotka ma rację, że niedługo zabraknie miejsca w księdze rekordów. Zgadzam się z elkiblog - małe ludziki dorwały się do władzy, więc co może nimi kierować... To smutne. Czy są jeszcze uczciwi politycy, którzy będą kierować się prawdziwym dobrem Polski i poprawą (naprawą)życia jej Obywateli...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę to nie wiem czy polityk może być uczciwy. Bowiem sama polityka to gra pozorów, wygrywanie mniejszych i większych potyczek, często czysto ideologicznych, oderwanych od życia zwykłych obywateli.Poprawa może nastąpić wtedy, gdy staniemy się społeczeństwem obywatelskim, ale mam podejrzenie, że ja już tego nie doczekam.
   Miłego,;)

   Usuń
 7. Nie mogłaś napisać w poniedziałek :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogłam, za bardzo mnie to wszystko gniecie;)))

   Usuń
 8. Ale idzie przecież „dobra zmiana” i wszystko zmieni się na lepsze :) Martwi mnie Twój brak optymizmu.

  Już bardziej poważnie. Takich haniebnych paradoksów jest pewnie więcej, ale aby nie wyrywać sobie włosów z rozpaczy może lepiej uświadamiać wszem i wobec jak się rzeczy mają, aby w końcu suweren mógł wymagać a nie tylko polegać na niespełnionych obietnicach. Zrobiłaś pierwszy krok. I dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z blogerów powinien coś dodawać od siebie, tym bardziej, że owe paradoksy trwają od lat, wcale nie są wynikiem dobrej zmiany.
   Miłego,;)

   Usuń
 9. Jestem nałogową "oglądaczką" programów informacyjnych, ale z niektórych musiałam zrezygnować, gdyż bałam się o własne ciśnienie.. Dobre zmiany nie zawsze są dobre, tzn - punkt widzenia zależy zawsze od punktu siedzenia... Dla mnie nie są dobre, może uściślijmy. Przeraża mnie nowa polityka historyczna lansowana od kilku tygodni. Przeraża mnie wicie się pani ministry od pomysłów na kolejne psucie oświaty, postawionej przed niewygodnym pytaniem historycznym, jestem zrozpaczona ignorancją historyczną prezesa instytucji odpowiedzialnej na kształtowanie naszej pamięci historycznej, o rosnącej panice w skutek wypowiedzi na temat historii najnowszej pewnego niskiego pana o wysokim ego nie wspomnę... Ech.. No ktoś na tych ludzi przecież głosował. A ci co nie poszli na wybory niech mają pretensje sami do siebie.
  Pozdrawiam gorąco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze- mam ciężkie uczulenie na obecną ekipę- ani ładni, ani zgrabni ani mądrzy. W obawie przed wylewem nie oglądam żadnych programów informacyjnych, ale czytam regularnie Newsweek i Politykę. Ale już nie przed pójściem spać, bo potem nie śpię do 3,4 rano.
   Kościół i ci co nie poszli na wybory zafundowali nam właśnie taki kraj, w którym pani od szkolnictwa nie wie o czym mówi, pan od finansów wygaduje bzdury, pani od broszek usiłuje nam wmówić ,że umie rządzić choć jest tylko tubą swego partyjnego prezesa.
   Serdeczności;)

   Usuń
 10. I tylko w Polsce ochrona zygot konczy sie z dniem narodzin. Pozniej juz odbiera sie chorym dotacje i refundacje, zeby zrobic prezent przestepczej firmie, ktora i tak uchodzi za najbogatsza na swiecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście - z chwilą narodzin dziecko staje się
   jedynie nośnikiem 500zł na procenty i jednocześnie przestaje być "obiektem chronionym" i w tym stanie spokojnie spędza życie.Jeżeli choruje to jego strata, zwłaszcza jeśli choruje na jakąś rzadką chorobę. A gdy jakoś dorośnie i choruje, to też tylko chorego zmartwienie- po co przestał być zygotą?????

   Usuń
 11. Też ostatnio coraz mniej oglądam TV, bo ,,dobra" zmiana mnie od paru miesięcy przeraża.

  Ja bym dodał jeszcze z nowinek, kontrola czy płaci się abonament RTV prowadzona przez urzędy skarbowe. Może od razu stworzyć policję abonamentową i sprawa będzie rozwiązana? Kabaret Moralnego Niepokoju pokazał taką formację w jednym z odcinków ich ,,Tygodnika KMN". Niby absurdalne, a jednak prorocze w jakiejś mierze.

  W tym właśnie rzecz, że zapewne chodzi o inne leki, dlatego nieco wcześniej biorę teraz Euthyrox przed kolejnymi lekami. Na pewno spadek ciągły TSH jest pozytywem, nie ma co. :) Mam nadzieję, że do kolejnej wizyty zejdę do 10 albo mniej jednostek TSH.

  Teraz mam dawkę 225 Euthoryxu i mam nadzieję na poprawę. Choć nieco się obawiam jak to będzie po odstawieniu leku. Ale z drugiej strony nie ma się co na zapas tak mocno bać.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Euthyrox musisz zawsze brać na czczo i dopiero po godzinie od wzięcia leku możesz zjeść śniadanie i wziąć inne leki. To nieco denerwujące, wiem, ale tak niestety jest, bo euthyrox musi wniknąć do krwioobiegu. I oczywiście nie popijaj zbyt dużo,
   wystarcza dosłownie kilka łyków wody. Nie popijaj
   nigdy mlekiem sokiem, kawą, herbatą. To też ważne.
   Nie martw się Piotrze na zapas, nie warto. Nieco fatalizmu jest dobrą postawą życiową.
   Miłego,;)
   P.S.
   Jak za bardzo będą naciskać na ten abonament to przecież utracą tę resztę widzów.
   Ci co mają kablówkę też powinni być zwolnienia z płacenia abonamentu, bo kablówka płaci haracz za
   programy TVP.
   A najlepiej gdyby zrobili programy TVPis płatne- ciekawe kto wtedy chciałby je mieć w swoim odbiorniku.

   Usuń
 12. To ja napiszę o czymś co mnie gniecie. Chłopak dostaje rentę rodzinną po śmierci ojca. Renta przysługuje do 25 roku życia pod warunkiem kontynuowania nauki.
  Chłopak na początku każdego roku szkolnego zapisuje się do byle jakiej szkoły, dostaje zaświadczenie, dostarcza do ZUS i nie podejmuje nauki, siedzi w domu, gra na komputerze. Tak dotrwał do 25 roku życia nikt nie sprawdzał czy chłopak się uczy i dlaczego co roku zapisuje się do nowej szkoły. To trwało 7 lat. Teraz stara się o rentę zdrowotną bo od tego grania nabawił się strachu przed ludźmi i światem.
  Obserwuję z zaciekawieniem i obstawiam dostanie czy nie?
  W jego przypadku, można powiedzieć, że system wychował sobie kolejnego "utrzymanka" i zrobił chłopakowi krzywdę. Dodam jeszcze, że ZUS ledwo przędzie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce calutki system pomocy społecznej jest chory.I to ciężko chory, bo bezwładny, zwłaszcza gdy idzie o pomoc rodzinom "niewydolnym".
   "Niewydolność rodziny" to bardzo szerokie pojecie- od rodzin alkoholików i rodzin ludzi z upośledzeniem umysłowym aż po samotne matki.Niestety nikt nie kontroluje w jaki sposób ci, którzy korzystają z pomocy państwa (a więc nas wszystkich) wykorzystują te fundusze. Wszystkie komisje ZUS to kolejny polski dziwoląg- albo przyznają pieniądze bez ładu i składu, albo nagle powodują cudowne ozdrowienie tych, którzy naprawdę nie są w stanie pracować.
   Miłego;)

   Usuń
 13. Bo to Polska właśnie! Kiedyś przypadkiem oglądałam taki filmik animowany, spróbuję opisać:) na początku daleki plan - widok prostokątnego przezroczystego naczynia z falującym ciemnym płynem wewnątrz, płyn czasami faluje bardziej, zdarza się, że wychlapuje się na zewnątrz naczynia. Moje pierwsze skojarzenie akwarium. Plan się przybliża, pojawiają się szczegóły - ciemny płyn okazuje się tłocząca się ludzką masą, jednostki próbują wydostać się na zewnątrz, chwytają się brzegów naczynia, ale niestety będący na dole skutecznie to uniemożliwiają, ściągając an dół, tylko niektórym szczęśliwcom udaje się wydostać. Ci którzy wydostali się nie robią nic, by pomóc wydostać się pozostałym. Odchodzą nie oglądając się. Plan przybliża się jeszcze bardziej i pod spodem pojawia się napis: "Bo to Polska właśnie" Widziałam to kilka lat temu w jakiejś regionalnej telewizji, nawet nie wiem gdzie. Bardziej trafnej diagnozy naszego pięknego kraju i wspaniałych obywateli od tamtej pory nie widziałam. Oczywiście daleka jestem od generalizacji, jest mnóstwo wspaniałych ludzi, mogących być wzorem dla pozostałych, ale większość jest własnie taka - ściągnąć na dół, nie pozwolić na wybicie się, a jak już komuś uda się, to najczęściej zapomina skąd wyszedł. To tyle optymizmu w piękny sobotni poranek:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukałam na YT tego filmiku, ale nie znalazłam- myślałam,że może ktoś wrzucił na YT- niestety chyba nie.Taaak, dobra diagnostyka.Przypomina mi się modlitwa dobrego Polaka: "Panie, o nic nie proszę dla siebie, ale spraw, proszę by sąsiadowi wszystkie kury wyzdychały a krowy mleko straciły".
   Miłego;)

   Usuń
  2. Filmik oglądałam jakieś 8 lat temu, na pewno w hotelu w Katowicach (delegacja) i najprawdopodobniej była to lokalna telewizja.

   Usuń
 14. Na pocieszenie - znam kraj, w którym niepracujacy i nie majacy zadnego biznesu emeryci tez placa podatek dochodowy, od lat powiekszony o specjalna dodatek "solidarnosciowy", przeznaczony wlasnie na emerytów! W ten sposób rzad znalazl sposób, aby powiedziec, ze nie podniósl podatków :)).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam z emerytury potrącają tzw. zaliczkę na podatek dochodowy i składkę ubezpieczeniową do ZUS. I tylko jednego nie mogę swym małym rozumem pojąć- dlaczego nie potrącają tyle, żebym już nie musiała wypełniać rozliczenia rocznego? Zawsze tak jakoś potrącą, że muszę dopłacić minimalną kwotę, najczęściej poniżej 10 zł, no ale muszę to przecież przelać na ich konto.
   Głupota i tyle.
   Miłego;)

   Usuń
 15. Właśnie chyba błąd mój był w tym, że za szybko brałem pozostałe leki na rano przepisane. Ale teraz już zmieniłem tryb działania, a sam fakt, że TSH spada, choć wolno, nastraja mnie dość pozytywnie.

  A ja właśnie taki jestem, że czasem się martwię za ćwierć świata, a przynajmniej za ćwierć Polski.

  Jak dla mnie abonament to danina zbędna. Nikt chyba nie zauważył jakiejś poprawy ramówki, tak zwanej oferty programowej, gdy ściągalność abonamenty według rządzących wzrosła. Jak nie ma efektów to po co trzymać taki środek do finansowego terroru?
  Jak na moje oko są już programy TVPiS, przecież TVP Info, Republika, TV Trwam to kanały jak nic głoszące sławę i chwałę rządzących. A nawet ,,Teleexpress" i ,,Wiadomości" są już spreparowane jako tuba władzy. Zostały tylko kanały w stylu Discovery, National Geographic czy odmiany TVN-u.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przetrenowałam na sobie, że jednak trzeba tę godzinę przeczekać.
   Jedyne wiadomości, które oglądam to TVN24.A kanałów z filmami dokumentalnymi mam do licha i trochę i intensywnie je eksploatuję.
   Nie martw się Piotrze na zapas, nie warto.Najczęściej po fakcie okazuje się, że wyobraznia podsuwała nam znacznie gorszy scenariusz.
   Miłego;)

   Usuń
 16. Witam... a bo to Polska właśnie. Gdyby tak dopisać to i owo do twojej listy, wyszedłby z tego całkiem interesujący przewodnik po kraju. Jak to powiedział Kuroń? Może lepiej nie bedzie, ale na pewno ciekawej. Zauważ, że właściwie to już wszyscy w tej Polsce rządzili, a nonsensy były, są i będą... ja wywiesiłem juz białą flagę... pozdrawiam z oddali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłabym jeszcze sporo dopisać, ale jak wiesz, mój blog jest właściwie apolityczny.No i gdybym napisała sporo więcej to czytelnicy by się zanudzili.
   Miłego;)

   Usuń
 17. A ja zacisnęłam zęby i staram się nie zwariować:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się staram nie zwariować i najchętniej wyjechałabym gdzieś daleko,dokąd nie docierałyby wiadomości z Polski. Pomyślałam nawet o królestwie Butanu.:)

   Usuń
 18. Bo to jednak takie eksperymentowanie nieco z tymi hormonami, ale już wiem gdzie był błąd i mogę go wyeliminować.

  Też lubię TVN24, a do tego często oglądam różne programy o niewyjaśnionych zjawiskach na Discovery.

  Teraz to raczej nie mam się czym tak naprawdę martwić. Choć świat dookoła dostarcza bodźców do tego.

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe ustawianie leczenie hormonami to jedna wielka improwizacja, bo każdy organizm reaguje inaczej. Poza tym gdy się zaczyna podawanie hormonu to trzeba zacząć od małych dawek i tak naprawdę trzeba TSH robić co miesiąc. I dobrze jest też sobie zapisywać swoje reakcje na lek. Nawet przy względnie dobrze ustawionej dawce robię sobie prywatnie TSH jeżeli tylko zaczynam mieć gorszy nastrój, wciąż jestem senna i trzęsę się z zimna gdy innym jest ciepło. Jeszcze innym wskaznikiem jest stan płytki paznokciowej- przy zwiększonej niedoczynności płytka paznokcia zaczyna być pionowo żłobkowana.
   Teraz biorę naprzemiennie 100 i 88, zapewne zima wejdę na poziom 100 codziennie. A przecież jeszcze mam 1 płat.
   Miłego;)

   Usuń
 19. Zdołowałaś mnie po weekendzie.
  Ale mnie juz chyba nic nie jest w stanie zdziwić więc dam radę.
  Uściski:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, nie chciałam.W tym wszystkim dziwi mnie jedno- tak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest zle, a będzie jeszcze tylko gorzej.
   Miłego;)

   Usuń
 20. Czytałam to już gdzieś i wniosek jest jeden niestety - żyjemy w kraju absurdów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten stan to coś jakby z Alicji w Krainie Czarów. Dla mnie nieco męczące, bo co innego poczytac bajke a co innego przeżywac takie sytuacje w realu.
   Zajrzałam na Twój profil - wierz mi, udomowienie ma wiele zalet- wszystko zależy od inwencji. Z całą pewnością jest okazja do rozwinięcia swych utajonych lub zaniedbanych talentów.
   Miłego;)

   Usuń