drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 10 października 2020

Cisza, spokój......

......................chwilami wiatr znęca się nad drzewami. 

Ludzi niemal nie ma na ulicy.Jak na razie w mojej dzielnicy nie ma wzrostu zachorowań, ale  są Berlinie trzy dzielnice "zakazane". Mieszkańcy tych dzielnic nie mogę się "ot tak" zameldować w jakimkolwiek hotelu na terenie Niemiec - muszą mieć przy sobie "świeżo wykonany" negatywny test na obecność wirusa. W wielu miastach Niemiec wprowadzone są różne obostrzenia a pani Kanclerz apeluje do rozsądku, ale odnoszę wrażenie, że z równie dobrym skutkiem mogłaby apelować do Księżyca by zaczął grzać niczym Słońce.

Siedzę w chacie, dziergam czapkę dla siebie na  zimę, słucham muzyki :


I coś dla koneserów:Miłego weekendu Wszystkim15 komentarzy:

 1. U nas niestety wzrost znaczny i na ulicach pustawo, ale może z powodu deszczu?
  Nie wygląda to wesoło, tym bardziej, że nasz rząd nie ma pomysłu na nic...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ ma pomysły, niestety tylko na to jakby zgarnąć jak najwięcej pieniędzy dla siebie i swoich krewnych oraz znajomych królika i mieć tzw. "święty spokój". Na to im nie brak pomysłów.

   Usuń
 2. Jak się masz, co u Ciebie, jak się czujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, bo od śmierci męża wyraźnie dzielę się na część fizyczną i psychiczną.Fizycznie to nawet funkcjonuję dobrze a psychicznie? No cóż nie jest łatwo gdy przez 55 lat był u mego boku człowiek na którego zawsze mogłam liczyć, który mnie niemal zawsze rozumiał (piszę "niemal", bo któż może w 100% zrozumieć kobietę?)a teraz jestem sama.
   Ale i tak jestem z siebie dumna, przeżyłam wszak całkiem sama pół roku w Berlinie gdy moi byli w Szwecji. A że czasem płaczę "bez powodu"? Żaden problem, nikomu to nie wadzi, bo jestem sama. Ale jest postęp, powróciła mi faza snów, której nie miałam przez rok.
   Miłego Klarko;)

   Usuń
  2. Och, jakie to musi być trudne. Czasem myślę o Tobie tak właśnie jak napisałaś, że tyle przeszłaś w tak krótkim czasie a przecież młode już nie jesteśmy i wzdycham w myślach - anabell, trzymaj się.

   Usuń
 3. A przecież to była wspaniała sobota, jakich niewiele. Najpierw Iga Świątek wygrywa na korcie, a wieczorem muzyka kameralna z okazji 250. urodzin Beethovena. Z wrażenia obudziłem się o czwartej nad ranem.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądam TV od ponad roku, nawet Eurosportu a i wiadomości z pewnej szerokości geograficznej nie czytam, więc nie wiem. Koncerty mam na YT. O czwartej rano? Czyżby Cię gryzło sumienie, że porzuciłeś pisanie bloga???
   Miłego;)

   Usuń
 4. Klik dobry:)
  W mojej okolicy cisza i spokój, ponieważ w sobotę i niedzielę nie ma młodzieży w internacie po sąsiedzku. To wielka ulga!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Cię. Ja tu stosunkowo blisko mam szkołę średnią i teraz część młodzieży spędza długie przerwy na ulicy. Strasznie głośna ta młodzież, nadają na pełny regulator.
   Serdeczności;)

   Usuń
  2. Myślę, że uczniowie mają problemy ze słuchem, ponieważ nie rozmawiają normalnie, a krzyczą do siebie. Tak głośno, że zagłuszają mój telewizor czy radio nawet przy zamkniętych oknach.

   Usuń
  3. Audiolodzy już dawno zgłaszali, że masa dzieci ma uszkodzony słuch, bo całymi godzinami funkcjonują ze słuchawkami w uszach a na domiar złego zawsze ustawiają za wysoką ilość decybeli.

   Usuń
 5. Do tej ciszy i spokoju brakuje fucknews'a, że wirus roznoszą kropelki deszczu nie tylko śliny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale i tak chyba nic nie przebije teorii spiskowej, że to wszystko spisek władz wszystkich państw, które chcą wziąć swe społeczeństwa "za mordę". Właściwie to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać z ludzkiej głupoty.

   Usuń