drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 24 października 2020

Trochę muzyki......

..................................zapewne nikomu nie zaszkodzi.


 Miłego weekendu  Wszystkim!!!

Post  scriptum:

Torlin mnie natchnął i dodaję arię Królowej Nocy w wykonaniu Daiany Damrau oraz  z tej samej opery  arie w wykonaniu Nicolasa Teste,    prywatnie męża  Diany Damrau.

Oboje mają niezwykłą, ekstremalną  skalę głosów- ona sopran koloraturowy, on  bas- baryton.
10 komentarzy:

 1. Pierwsza propozycja dziś mi najbardziej odpowiada:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zginął gdzieś mój wpis, to zacznę od początku. Chciałem Cię zaprosić do posłuchania wspaniałego głosu Niemki Diany Damrau, posiadającej najlepszy sopran koloraturowy dramatyczny na świecie, w jednej z najtrudniejszych partii - arii Królowej Nocy z Czarodziejskiego Fletu.
  https://www.youtube.com/watch?v=YuBeBjqKSGQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odkąd Blogger zafundował nam dobrą zmiane to często gina wpisy.
   Piszesz - masz!. Diana Damrau a na dodatek jej mąż,bas- baryton. Spotkanie dwóch głosów o niezwykłych możliwościach wokalnych zaowocowało małżeństwem i dwójką synów.

   Usuń
 3. Myślałem, że ludzie chętniej będą w ten minimalny sposób jakim są maseczki chronić innych. Jak widać w Polsce nawet takie minimalne ograniczenie swojej wolności i wygody jest dużym wyzwaniem. Według mnie można jakoś się do maseczki przyzwyczaić, zwłaszcza jak porównuje się ją do kombinezonów medyków. Przy nich maseczka to nic strasznego.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co się z rodakami porobiło- wyraźnie coś im odebrało rozum. A covid nie żartuje niestety. Przechorowanie go nie przechodzi bez echa, bo jednak organizm pozostaje uszkodzony.

   Usuń
 4. Musiałem trochę odsapnąć, więc kroki do Ciebie ;) Magiczny flet i Carmen osobiście oglądałem na żywo. Szczególnie Carmen mi utkwiła w pamięci, bo śpiewała moja ulubiona Anna Borucka. Tuż przed zamknięciem opery mieliśmy przedstawienie słowno muzyczne o Callas.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz zapewne niezbyt prędko obejrzymy coś na żywo.Jeień i zima zawsze były okresem wzmozonych zakażeń wirusowych, takie zycie.

   Usuń