drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 21 grudnia 2021

Znów o niczym.......

                                   ...........czyli "normalka".

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) zajmujący się chorobami zakaźnymi wydał nowy komunikat nt. obecnie  grasującego mutanta  covid -19, czyli  Omikronu. 
Podano, że jest on bardzo, bardzo zakaźny  i, co mniej ciekawe i zabawne- może być przekazywany osobom w pełni zaszczepionym i tym , którym się udało wyzdrowieć.
Wg badań prowadzonych przez RKI dla osób zaszczepionych dwukrotnie ryzyko zachorowania jest wysokie, dla  zaszczepionych trzykrotnie- umiarkowane,  a dla nie zaszczepionych - bardzo wysokie.
Aktualnie liczba  zakażeń nowym "mutantem" podwaja się mniej więcej co trzy dni. 
Co do objawów - charakterystyczne tym razem jest.......pocenie się w nocy - reszta objawów najbardziej  zbliżona do  grypy, chociaż u niektórych do "jelitówki".
W związku z tym RKI złożył w  Rządzie  wniosek o wprowadzenie restrykcji, które oczywiście nikogo nie ucieszą. 
W zaleceniach : minimalny dystans pomiędzy ludźmi - 1,5 m, obowiązek noszenia  maseczek w miejscach publicznych (sklepy, komunikacja, ewentualnie b. zaludnione ciągi uliczne) - to obowiązuje  wszystkich- zaszczepionych  trzykrotnie- również. 
 Powinno nastąpić ograniczenie podróży, zamknięcie hal i obiektów  sportowych dla publiczności, zakaz organizowania tzw. wydarzeń, zamknięcie jak najszybciej restauracji, przedłużenie  ferii świątecznych dla dzieci przedszkolnych i dla uczniów- te decyzje mają zapaść jeszcze  dziś. W obiektach sakralnych będzie obowiązywał zakaz zbiorowego śpiewania. I wszystkie te  "atrakcje" będą pewnie obowiązywały od 28 bm. do przynajmniej połowy stycznia.
Niemiecka STIKO, czyli  Stała Komisja d.s. Szczepień podała wiadomość, że trzecie, przypominające szczepienie powinno nastąpić już po 3 miesiącach od drugiego szczepienia. Szczepienie  przypominające jest wskazane również dla osób, które już ukończyły 40 lat. 
 
A teraz "z innej beczki" -  w 2015 roku włoski psycholog, na podstawie  prowadzonych badań stwierdził, że patrzenie komuś bez przerwy w oczy przez 10 minut powoduje  zmiany świadomości, podobnie jak  jak użycie  narkotyków. 
Już widzę zdenerwowanie dilerów substancji prawnie  zabronionych. 
Ochotnicy biorący udział w tym eksperymencie  mieli dziwne odczucia poza ciałem oraz halucynacje - widzieli różne potwory, swych krewnych (którzy nie byli w czasie eksperymentu obecni) oraz siebie  w osobie  partnera z którym wpatrywali się sobie wzajemnie w oczy. 
Pary "króliczków doświadczalnych"  siedziały naprzeciw siebie, wpatrywali się sobie w oczęta przez 10 minut. 
Pomieszczenie było oświetlone na tyle, by widzieć dokładnie  partnera, ale wystarczająco słabe aby zmniejszyć ich ogólną percepcję kolorów.
Jak zauważyliście- nadal nie mogę komentować ani u siebie  ani u innych, a jak na złość mam zbyt mało czasu na siedzenie przy kompie i poszukanie w sieci co mogę zrobić poza zamknięciem  na zawsze tego bloga i ewentualne założenie nowego.
Za to "cyknęłam" zdjęcia  holu  kamienicy, w której mieszkam:

 

 

                                       Życzę  Wszystkim takich kolorowych, radosnych Świąt           

12 komentarzy:

 1. Twoja kamienica do zludzenia przypomina remontowane jedna po drugiej kamienice w Lodzi. Nawet nie zdawalam sobie sprawy, jak piekna zabudowe ma Lodz, bo kiedy tam jeszcze zylam, wszystko bylo skrajnie zaniedbane, przez mieszkancow i wladze.
  Do niczego takie zycie, czlowiek trzy razy zaszczepiony, a swieta po raz trzeci juz bedziemy spedzac osobno z dziecmi, bo przedszkolne wnuki sa dla nas zagrozeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Ci spokojnych, szczęśliwych i zdrowych Świąt. Głębokie spojrzenia w głębię oczu mam już za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja sie doloze do obserwacji Instytutu - skoro z tym covidem jest jak jest i konca nie bedzie, co najwyzej do przetrwania pomoga szczepienia i lekarstwa ktore lada dzien wejda w zycie, czyli znaczy ze bedzie na swiecie raz na zawsze, to zarazem znaczy ze moje pokolenie juz nigdy nie zobaczy swiata przedcovidowego - zostanie tylko chory, maseczkowy, szczepiony w kolo Macieju, ograniczony.......
  juz istnieje mlodziutkie pokolenie ktore chociaz jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy to innego swiata nie znaja tylko maseczkowy.
  Korytarz piekny i jasny, z ladnym zyrandolem, obszerny na tyle ze sasiedztwo moze urzadzic w nim bufet i celebrowac nowy rok.
  Oooo - ja tez, jak Jaskolka, mam te doswiadczenia za soba :)
  Donosze ze u mnie tyle co sie zaczelo bo wszyscy tu sa a juz mi wlosy siwieja......
  Dobrych swiat Anabell, zdrowego Roku -

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz taką kolorową choinkę w holu!?

  Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tym blogiem masz faktycznie problem. Ale moz epo Nowym Roku samo się naprawi. 🤔 Wszystkiego dobrego Aniu, dużo zdrówka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprawdzam czy już wpuszcza komentarze...

  OdpowiedzUsuń
 7. Klik dobry:)
  Wszystkiego dobrego na święta i każdy inny dzień.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. fiksacja wzroku na jednym punkcie faktycznie może spowodować jakiś odjazd, ale to już wiedzieli początkujący jogini kilka tysiącleci temu...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ważne że przed świętami łazienka zrobiona! W tym tempie rozprzestrzenianie się wirusa i kolejnych jego odmian spowoduje, że trzeba będzie się z nim po prostu zaprzyjaźnić i uodpornić. widać to już po słabszych odczynach Corona.
  Składam Ci wiele, wiele serdecznych, czułych życzeń dobrych dni nie tylko świątecznych. Bez bólu, bez przykrości, bez strachu o zdrowie! Niech Nowy Rok odmieni na lepsze i zdrowe nasze życie, żebyśmy mogły się jeszcze nie raz się spotkać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. DZIELĘ SIĘ OPŁATKIEM, ABY RADOŚĆ, SZCZĘŚCIE, ZDROWIE I WSZELKA POMYŚLNOŚĆ ZAGOŚCIŁA W TWOIM SERCU NA CAŁY, LEPSZY OD OBECNEGO, NOWY ROK.

  OdpowiedzUsuń
 11. Też mi coś z tym wpatrywaniem się w oczy. Ja mojej dziewczynie wpatrywałem się kilka godzin na dobę i bez żadnych halucynacji szło ochoczo ze mną do łóżka. Bożesz, kiedy to było...?!

  Wszystkiego dobrego na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny hol!!!
  Już wiem, co to znaczy, że nie da się komentować. Dzisiaj wreszcie mi się udało ;)
  Pozdrawiam świątecznie życząc dużo dobra :)

  OdpowiedzUsuń