drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 15 kwietnia 2021

Prasówka

Wyczytałam dziś, że osoby poniżej 60 roku życia, zaszczepione PIERWSZĄ dawką szczepionki Astra-Zeneca powinny przejść w drugim szczepieniu na inny preparat-  jest to zalecenie Stałej Komisji do Spraw Szczepień (Stiko). I wyobraźcie sobie, że tym razem ministrowie Krajów Związkowych oraz  federalny minister zdrowia zastosują się zgodnie do tych zaleceń. Nadzwyczajne, bo wiecznie się kłócili. O wszystko.

Aktualnie jest krytyczna sytuacja w niemieckich szpitalach na oddziałach intensywnej terapii - gwałtownie wzrosła ilość zachorowań na covid-19 i w ślad  za tym śmiertelność. No bo wiecie, pandemii nie ma, to wszystko bzdury i panika. Czyli chorują i umierają na coś czego nie ma.

Jutro pani Kanclerz Merkel zostanie zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki Astra-Zeneca. Pani Kanclerz już przekroczyła 60 rok życia.

W trakcie tej pandemii bardzo wzrosła przemoc domowa wobec kobiet. Wyobraźcie sobie, że w 2018 r Niemcy zajmowały w Unii Europejskiej pierwsze miejsce pod względem zabójstw kobiet. A tak ogólnie- jeśli kogoś interesuje życie w państwach Unii Europejskiej polecam stronę www.dw.com.pl

Jakaś kiepska ta wiosna w tym roku- może i wiośnie covid-19 szkodzi?

Miłego Wszystkim;)