drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 27 września 2020

Arash Safaian

Chcę Wam dziś przedstawić niezwykłego człowieka :  to niemiecko - irański kompozytor, urodzony w 1981 roku w Teheranie Arash Safaian, jest synem irańskiego malarza i  rzeźbiarza Ali Akbar Safaiana.

Od najmłodszych lat uczył się muzyki, poza tym ogromnie dużo rysował i malował, co w 17 roku  jego życia zaowocowało nagrodą Bawarskiego Biennale Sztuki Młodzieży. Po ukończeniu szkoły studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, a po jej ukończeniu rozpoczął studia kompozytorskie na Uniwersytecie Muzyki i Teatrologii w Monachium. W 2010 roku założył Zespół Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych.

Komponuje  muzykę do filmów, do różnych przedstawień, skomponował również mini operę. Zastanawiał się  jaką muzykę komponowali by tak wielcy muzycy jak Bach czy też  Beethoven, gdyby  żyli dziś. I w ramach tych rozmyślań powstały kompozycje, które Wam dziś przedstawiam:
I jak się Wam te kompozycje Arasha  Safaiana podobają? Moi  wnukowie mają już zakupione na Amazonie płyty z jego kompozycjami i b. chętnie tej muzyki słuchają. Dziś i ja  chętnie jej posłuchałam.