drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 1 maja 2021

Robię NIC.......

                .......bo NIC najlepiej mi wychodzi.

Pochwaliłam się, że wczoraj ręką mnie nie bolała-  już nad ranem przypomniała sobie, że przecież może mnie boleć. Więc boli . Poza tym mam 37,8, co dla mnie   jest już temperaturą, bo ja na co dzień mam normalnie temperaturę od 35,0 do 35,5 i dwa stopnie wyżej to już dla mnie jest regularna gorączka, przy 38,5 już majaczę.

No więc siedzę i robię NIC. I mam smutną wiadomość dla Polaków, którzy niemal rok w rok jeżdżą na Octoberfest do Monachium. W tym roku Octoberfest  nie odbędzie  się w Monachium a w......Dubaju.  Przeznaczają   na niego 420 000 metrów kwadratowych powierzchni, w pobliżu Dubai Marina, czyli w najbogatszej dzielnicy miasta.  Od 7 października staną tam  32 namioty, sprzedaż piwa i chyba nie tylko będzie od godz. 12,00 w południe do północy- a stać tak i rozpijać ludzi będą przez pół roku.

Podobno gośćmi festiwalu będą - Arnold Schwarzeneger, Steven Seagal, Pamela Anderson. Oprócz tej wspaniałej, nieco przechodzonej Trójcy mają ludzi rozbawiać różni komicy. Koszt organizacji tego Octoberfestu ma wynieść ok. 50 milionów euro. Ciekawe czy się zwróci??? Jeśli nie - nie mój ból.

Na razie w sąsiednim Katarze ponoć jest planowany Mundial. I ponoć ten plan budzi kontrowersje.Ale nie wiem dlaczego.Tak jakoś przyszła  mi na myśl taka stara piosenka- "Beduini na  Pustyni urządzili wielki bal, jedli , pili i tańczyli że aż wszystkim było żal". Tak naprawdę piosenka nie była o Beduinach, tylko o tych na "M" co teraz podobno jest obraźliwym wyrazem, a żal było białym- wyraz na razie  nie  obrażający nikogo.

BioNTech i Pfizer złożyły wniosek do Europejskiej Agencji Leków EMA o dopuszczenie stosowanej przez nie szczepionki dla dzieci w wieku 12 - 15 lat. Podstawa- przeprowadzone badania kliniczne.

I na koniec ciekawostka- Meklemburgia-Pomorze -Przednie jest w wielkiej potrzebie nowych nauczycieli - obliczają, że braknie im ok. 7 tysięcy nauczycieli i........zrobią wszystko by wakaty uzupełnić polskimi nauczycielami.  Podobno i w Brandenburgii chętnie by się wspomogli polskimi nauczycielami.

No to chyba pójdę spać. Miłego dla Was.