drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 25 marca 2021

Byłam dziś...

.................na drugiej już kontroli oczu po usunięciu zużytych soczewek. Z wyniku operacji zadowolona jest nie tylko pani doktor, która robiła zabieg, dziś byłam badana przez tych okulistów, którzy mnie  na ów zabieg skierowali. Za cztery tygodnie będę miała następną kontrolę i po niej będę mogła dobrać sobie u optyka okulary do czytania.  Najbardziej mi się podoba to, że to lekarz wyznacza termin następnej wizyty, a rejestracja mnie o tym fakcie powiadamia tydzień wcześniej mailem, podając dzień i godzinę.

Dziś miła odmiana pogodowa  - słońce, +15, ale spokojnie, już w sobotę ma być o wiele chłodniej i mało słońca. No w końcu weekend, pogoda też musi odpocząć.

Muszę Was pocieszyć, że nie tylko w kraju nad Wisłą covid padł ludziom na umysły. Tu też jakieś aferki maseczkowe, bałagan z locdownem.  Tu w ogóle jest dość trudno coś ustalić, bo Landy mają jednak sporą swobodę, więc znalezienie consensusu trwa godzinami. W końcu ktoś jednak oprzytomniał i w Wielki Czwartek sklepy żywnościowe będą otwarte, a  msze będą się odbywać z udziałem tzw. wiernych, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.  A pani Merkel kajała się, że się pomyliła a wraz z nią kajali się premierzy Landów. Wielki Piątek tu ustawowo jest dniem wolnym od pracy.

Zastanawiam się jak ja przeżyję  gdy lockdown skasują? Tak się już przyzwyczaiłam do tych wszystkich ograniczeń, że  zastanawiam się co zrobię, gdy się nagle skończą. Ale przy tym tempie szczepień, przy tym nastawieniu ludzi do szczepień to mam podejrzenie, że nie prędko się ten cyrk skończy.

Miłego Wszystkim;)