drewniana rzezba

drewniana rzezba

poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Jak ostatnio - ....

                        ..... u mnie - post o niczym.

Nie wiem czy to kogoś zainteresuje, ale Suddeutsche  Zetitung doniósł czytelnikom, że wzrosną dość drastycznie grzywny za wykroczenia drogowe. Przekroczenie  dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 16 do 20 km/h będzie ukarane kwotą 70€, a ci  z większą fantazją co przekroczą prędkość o 41 do 50 km/h zapłacą 200€. A ci, co przekroczą ową dozwolona prędkość aż o 70 km/h zubożeją aż o 800€.   Wzrosną też o 50% mandaty  za przekraczanie  dozwolonej prędkości w terenie  niezabudowanym.

Widząc jazdę co poniektórych kierowców poza Berlinem mam wrażenie, że bardzo mocno podreperują budżet państwa nadwyrężony stratami poniesionym z racji panującej pandemii. A na jesieni nastąpi nowelizacja tutejszego Kodeksu Drogowego.

Nie wiem skąd, ale już wiadomo, że 79% Polaków oraz 64% Włochów planuje tegoroczny urlop spędzić poza granicami własnego kraju. Na trzecim miejscu plasują się Austriacy,(57%) a miejsce czwarte zgodnie zajmują Niemcy i Holendrzy-56% chętnych do spędzenia urlopu poza krajem zamieszkania.

Wczoraj  u mnie niemal cały dzień padało i było ponuro. Humor poprawiał mi wędrujący nad ulicą pomarańczowy balonik:

To zdjęcie z wczoraj, dziś jest unieruchomiony wśród gałęzi jednego z drzew. 

A poniżej mini różyczka, która jest uzupełnieniem mego prezentu urodzinowego:


Zamiast podstawki zafundowałam jej filiżankę do espresso.Ciekawa jestem czy wszystkie jej pączki się rozwiną.

Jest aktualnie +15 stopni, chyba jednak wywlokę się na spacer. Do poczytania!