drewniana rzezba

drewniana rzezba

piątek, 26 marca 2021

Jestem z lekka.....

...........................opóźniona w rozwoju. Bo już tak się nic u mnie nie dzieje, że zaczęłam pomału wyłączać tzw. ciekawość świata - coraz rzadziej, z coraz mniejszą uwagą czytam wiadomości.

A tu okazuje się, że 1 kwietnia  zaczyna się w Polsce Narodowy Spis Powszechny, w którym jest udział obowiązkowy, również dla tych Polaków co mieszkają za granicą. Będzie uruchomiona aplikacja spis.gov.pl, coby się można samemu spisać. I tu mam wielkie wątpliwości , bo trzeba będzie podać różne "wrażliwe dane osobowe" typu PESEL. Zastanawiam się w jakim stopniu ta aplikacja będzie odporna na "włamania". Spis potrwa aż do 30 września.

A  tak poza tym został dopuszczony do stosowania  test  MHRA -błyskawiczny, wykrywający  covid w 20 sekund. Bardzo dobry do stosowania na lotniskach. Aż  szkoda, że nigdzie nie lecę.

A na niwie wirusowej wszyscy uprzedzają, że w kwietniu będzie kolejny szczyt zachorowań w Europie.

Francja, Polska, Republika Czeska, Słowacja, Dania, Finlandia, Izrael, Chorwacja, Norwegia, Austriacki Tyrol to nowe obszary ryzyka. Ni kapuję co z tym Izraelem, tam podobno niemal wszyscy  zaszczepieni.

No a skoro piątek, to zaczyna się weekend, a więc wygrzebałam trochę miłej dla ucha muzyki, myślę, że coś dla siebie  wybierzecie:


I coś mniej poważnego:

Pogodnego weekendu Wszystkim  życzę!!!