drewniana rzezba

drewniana rzezba

poniedziałek, 5 czerwca 2023

No nie wiem......

                 ..........ale to, o  czym napiszę wcale, a wcale  mi się nie podoba. Może nie umiem dostrzec tych  dobrych stron  sytuacji, która może  zaistnieć. Po prostu  nie jestem optymistką, raczej jestem fatalistką.

W 2016 roku niejaki pan Elon Musk utworzył  firmę o nazwie  Neuralink i otrzymał zezwolenie na przeprowadzenie badań klinicznych nad  chipem, który ma  być  wszczepiany w mózg  człowieka, by miał możliwość korzystania z komputera i telefonu bez użycia  rąk. Ponoć rekrutacja do udziału w testach jeszcze  nie jest otwarta, ale  temat eksperymentu budzi zainteresowanie i dyskusje, co mnie  wcale  nie  dziwi.

Ambicją  Neuralinku jest  stworzenie technologii umożliwiającej wszczepienie w mózg  człowieka niemal  nieograniczonej liczby elektrod w  sposób całkowicie  automatyczny. Zdaniem  Elona Muska interfejsy neuronowe pozwolą się stawać  ludziom cyborgami i będą mogli konkurować ze  sztuczną inteligencją oraz  sterować komputerami bezpośrednio za pomocą myśli.

A Ray Kurzweil, pan futurolog, którego 86% przewidywań już  się  spełniło, uważa że do końca dekady ludzkość pozna nieśmiertelność.  Ostatnio stwierdził, że  rozwój nanotechnologii i robotyki sprawi, że maleńkie nanoroboty będą odbudowywać uszkodzone komórki i tkanki w organizmie  człowieka, które zostały uszkodzone w procesie  starzenia się.

Ponadto zdaniem Kurzweila sztuczna  inteligencja prześcignie  człowieka i już w 2029 roku  zda test Turinga  i wyznaczy nowy  kierunek ewolucji człowieka. No i zdaniem owego pana ludzie nie powinni się bać inwazji robotów, bo wszczepienie w nasze   mózgi komputerów  poprawi ludzkie  życie i stanie   się wzmocnieniem  naszych możliwości.

I czytając to wszystko bardzo  się ucieszyłam że już  raczej nie doczekam się  tych rewolucyjnych zmian, bo z góry wiadomo, że pierwsi z owych wszczepień skorzystają ci stojący dziś na  szczytach władzy, którzy najczęściej nie są zaliczani do tych, których naród chciałby widzieć na stołku przywódcy do końca świata.

Pogodę mam całkiem,  całkiem przyzwoitą, przewidują  na  dziś  słońce i 27 stopni w  drugiej połowie  dnia, więc muszę teraz  się udać na spacer i wcale mi tego czip nie podpowiedział.

Miłego Nowego Tygodnia Kochani!!!