drewniana rzezba

drewniana rzezba

poniedziałek, 14 grudnia 2020

No to jest u mnie.......

....................................lockdown, od 16 bm do 10 stycznia, z tym, że może być jeszcze przedłużony.

 Będą zamknięte szkoły, większość sklepów, salony fryzjerskie,  salony tatuażu oraz kosmetyczne.  Szkoły, te które mogą, wprowadzą naukę zdalną.

Otwarte będą:  sklepy spożywcze, z limitowaną ilością jednorazowo przebywających w nich klientów,( 1 osoba na 10 m kw. powierzchni sprzedażowej)  banki, apteki.

Do lekarza się człowiek oczywiście dostanie, ale wpierw musi się zapisać na wizytę, najlepiej mailowo, ewentualnie telefonicznie - nihil novi, zawsze tak było.

Kontakty społeczne - 5 osób co najwyżej z 2 gospodarstw domowych. W okresie ściśle świątecznym okresie do 10 osób, z tym ,że dzieci do lat 14 nie liczą się jako osoby.

Zaleceniem rządu federalnego jest zakaz zabaw pirotechnicznych i należy wprowadzić zakaz sprzedaży wyrobów pirotechnicznych.

Większość instytucji ma wprowadzić pracę zdalną. Rząd pracuje zresztą nad jakąś ustawą, która ureguluje taki tryb pracy.

Rząd wesprze dotkniętych lockdownem przedsiębiorców kwotą 11 miliardów euro  miesięcznie. Kwota, jak rozumiem,  podana  globalnie. Firmy zmuszone do zamknięcia otrzymają zwrot 90% kosztów stałych. Jakby nie było ponoszą koszty wynajmu lokalu.

Z mego osobistego punktu widzenia to nic się dla mnie  nie zmieni. Od marca nie chodzę do  innych sklepów niż spożywcze, a z moimi się widzę b. rzadko, bo pogoda nie sprzyja kontaktom w plenerze.

Pisałam Wam, że będą maseczki (te dobre) darmo dla osób chyba od 65 roku życia. Być to one są, cena rynkowa to chyba po 3,45 € sztuka, ale apteki nie dostały wytycznych na jakiej podstawie mają je wydawać darmo i jak je  ewidencjonować , by ktoś nie zrealizował owej  darmochy we wszystkich pobliskich aptekach. Dzieci  mi wczoraj dostarczyły 2 takie  maseczki, bo je po prostu kupiły, co bym się nie zainfekowała. Do maseczki dano im kartkę informacyjną, że darmowe będą, ale czekają na wytyczne.

Zmęczona jestem głównie faktem, że jest ciemno, zimno i ponuro i nawet gdy jest +5 stopni jak w tej chwili, to odczuwalna temperatura wynosi 1 stopień.

No to wracam do muzyki:


Mimo wszystko dobrego nowego tygodnia dla Was.