drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 19 grudnia 2020

O niczym.......,

............................bo mi życie jakoś stoi w miejscu.


Mój obecny pan minister zdrowia  Jens Spahn przedstawił plan szczepień ochronnych względem  obecnej pandemii.

Tu szczepienia zaczną się już 27.XII i będą nim objęte w pierwszej kolejności osoby powyżej 80 roku życia ( bo co druga śmierć z powodu covidu dotyka tę  grupę ludzi) oraz personel medyczny,  służby ratownicze, personel placówek medycznych, pracownicy domów opieki i domów spokojnej starości. I szczepienie tej grupy osób zajmie prawdopodobnie miesiąc a może i dwa  miesiące.

Druga tura szczepień obejmie osoby powyżej 70 roku życia oraz osoby z wysokim ryzykiem zachorowania. Tu mój komentarz - zapewne dotyczy to osób z współistniejącymi chorobami takimi jak cukrzyca, nadciśnienie, choroba obturacyjna płuc. 

Następni w kolejności to osoby mające kontakt z osobami wymagającymi opieki i kobietami w ciąży. A na samym końcu wszystkie osoby do 60 roku życia.

Brak mi tu informacji nt. szczepień dzieci, a kilka dni wcześniej wyczytałam, że dzieci do lat 16 nie będą szczepione. No ale wiadomo - ja się zapewne czepiam.

Poza tym wyczytałam, że na okres świat mogę się spodziewać nawet +15 stopni, a w kilka dni później ostrego spadku temperatury z takimi około a może i nawet poniżej zera. Pożyjemy- zobaczymy.

Śnieg by mi groził, gdybym się wybrała do Bawarii w okolice Alp, no ale się nie wybiorę, wszak jest locdown.

Zażyczyłam sobie by mi w tym roku nie instalowano w domu choinki, zostanę przy stroiku adwentowym. Wystarczy mi choinka u córki.

Ale prezent pod nieistniejącą choinkę już dostałam- moja serdeczna przyjaciółka sprawiła mi wielkiej urody pulpit umożliwiający swobodne i wygodne  korzystanie w łóżeczku z laptopa lub tabletu lub czytanie  grubej i ciężkiej książki. A prezentuje się tak:


 Otrzymywanie prezentów to rzecz miła, ale i tak dla mnie najważniejsze, że mogę do Niej w każdej chwili zatelefonować, wysłać wiadomość na WA lub Messengera i Ona zawsze  mnie wesprze na duchu poświęcając mi swój czas.

A do posłuchania dziś coś rozrywkowego i nieco pewnie  zapomnianego:


Miłego weekendu, koniecznie ze słońcem w tle!!!