drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 12 czerwca 2022

Byłam dziś w Brandenburgii.....

 .....czyli w dawnym NRD.  Podróż nie  była  daleka, raptem  50 km od granic  Berlina. Miejscowość nazywa  się Bad  Saarow i jest kurortem. Jest  tu lecznicze źródło i naturalne  torfowisko, a  stosowanie  kąpieli w tutejszych  solankach i okłady z torfu pomagają  w  wielu schorzeniach  narządów  ruchu.

Miejscowość  leży  nad  jeziorem Scharmutzelsee, którego  powierzchnia wynosi 12,1 km kwadratowych, a średnia jego głębokość to 8,8 m. I jest w nim  bardzo czysta  woda.

Poza zabiegami  leczniczymi  miejscowość oferuje: pole  golfowe, korty tenisowe, wypożyczalnie  rowerów, jest też  szkoła  żeglarska, piękny park nadający  się do Nordic Walking, przejażdżki stateczkami po jeziorze, plażę z kąpieliskiem, wypożyczyć  też można łódkę napędzaną  silnikiem elektrycznym. Ponadto można się tu też  zakotwiczyć  na lato - czyli  albo  wynająć   cały domek albo tylko pokój.

Pogoda  była  dziś super, słonko od świtu do teraz, więc wpierw dzieciaki poszły z ojcem na jakąś wspinaczkę czy też do parku  linowego, a my z córką  klapnęłyśmy w kawiarni na stoku  górki, przed nami był widok na jezioro, a na stole same dobre i  niezdrowe  rzeczy- lody, kawa, lemoniada  na  bazie wyciągu z kwiatów   czarnego bzu. A potem popływaliśmy elektryczną łódką. Było suuuper, bo tym razem mieliśmy  nawet daszek chroniący przed słońcem, które bez przerwy dziarsko grzało.

No i właśnie przed  momentem dotarłam do  domu. Miłego nowego tygodnia  Wszystkim!!!