drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 30 kwietnia 2023

Ale Was dziś zanudzę!

 Majówka,  więc "moja" brzoza zmobilizowała  się i okryła  się wreszcie zielenią, tym samym uniemożliwiając  mi obserwację życia pewnej bliżej  mi nie znanej wrony.


Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że tak naprawdę niczego nie muszę, bo do "obsługi" mam tylko i wyłącznie  siebie. Pogoda u  mnie majówkowa, słońce świeci na tle  błękitnego nieba i jest 11 stopni na termometrze, a odczuwalne ponoć tylko 10. Co prawda  pamiętam majówki z czasów gdy  nikt nie miauczał o czymś co się nazywa "globalne ocieplenie"  a na majówce kursowałam w bikini i pływałam na odkrytym basenie a na dodatek przypiekłam  się nieźle majowym słońcem.

No ale  skoro mogę robić co mi  się  zamarzy, to czytam, bo to jedna  z rzeczy, które uwielbiam. No i oczywiście  znów o......piramidach. Zapewne większość  z Was w tym momencie zrezygnuje  z dalszego czytania, a ja się wcale  z tego powodu  nie obrażę.

Do dziś piramidy w Egipcie wciąż są badane i, jak na  złość, wciąż pozostają zagadką. Co o nich wiemy? no na przykład to, że były zbudowane z kamienia i polerowane wapieniem. Z tego powodu były białe, a promienie słoneczne odbijające  się od ich gładkiej powierzchni dawały blask widoczny z bardzo dużej odległości. Pytanie - po jakie licho komuś  zależało by były widoczne z  daleka?

Piramida  niejakiego  Cheopsa wciąż jest badana i ciągle  stanowi zagadkę. Na pewno nigdy  nie była grobowcem, bowiem nigdy nie znaleziono w niej ani kawałka sarkofagu lub mumii. Nie ma  w niej również śladu ani jednej jakiejkolwiek  inskrypcji wyjaśniającej cel jej budowy. A więc po co ją  zbudowano???

W ramach badań ponad  dwa tygodnie skanowano tę piramidę termicznie i odkryto wyraźne anomalie w jej dolnej części po wschodniej  stronie. Po analizie  wyników badań postawiono tezę, że być może wynika to z istnienia jeszcze dotąd  nie odkrytych pomieszczeń.

Według teorii oficjalnych badaczy piramida Cheopsa została  zbudowana przez faraonów IV dynastii, czyli w okresie od 2589 do 2530 roku p.n.e.,  a jej pierwotna wysokość wynosiła 147  metrów i do XX wieku była to najwyższa budowla  na Ziemi. Tylko zupełnie nie wiadomo, dlaczego 3 piramidy w Gizie są przedstawione graficznie  na strusim jajku, które wg znanych metod datowania pochodzi sprzed 5 tysięcy lat, czyli z czasów, gdy owe piramidy ponoć jeszcze nie istniały.  

A tak ogólnie to wciąż nie wiadomo po jakie licho owe piramidy  zostały zbudowane. Profesor matematyki i astronomii na Uniwersytecie  w Cardiff, Chandra Wickramasinghe uważa, że piramidy wcale nie miały być  schronem dla mumii faraonów  ale  schronem dla niektórych ludzi przed atakami asteroid z Kosmosu. A że zdarzały  się kiedyś takie "ataki" asteroid na Ziemię świadczą rozsiane po pustyniach Afryki Północnej zielone, szklane kamienie, powstające z piasku wystawionego na działanie  bardzo wysokich temperatur. I można je w Afryce znaleźć tylko tam.  W dzisiejszych  czasach takie kamienie odnaleziono po przeprowadzonych  na piaszczystych pustyniach próbach broni jądrowej. Profesor  postawił teorię, że Ziemia , regularnie co 1500 lat zostaje bombardowana z Kosmosu niewielkimi meteorytami i Egipcjanie mogli o tym wiedzieć. I tu pozostaje  bez odpowiedzi pytanie- a skąd o  tym oni wiedzieli?

A czy wiecie, że te piramidy  wcale  nie są piramidami czworokątnymi ale ośmiokątnymi? Widać to dopiero wtedy, gdy patrzy się na nie  z góry - ich boczne ściany, które  widzimy stojąc na  ziemi wcale nie  są płaskie - są pośrodku, od  wierzchołka do podstawy, leciutko wklęsłe.

A międzynarodowy zespół ekspertów naukowych udowodnił w trakcie prowadzonych badań, że zależnie od rezonansu fal  radiowych budowla jest w stanie koncentrować energię elektromagnetyczną zarówno w  swoich komnatach jak i pod  piramidą.

Naukowcy z ITMO University i Laser Zentrum w Hannoverze twierdzą, że ta niezwykła budowla wchodzi w interakcję z falami elektromagnetycznymi.  Jest  to zauważalne w stanie rezonansu elektromagnetycznego- piramida koncentruje  wtedy w swoich  wewnętrznych pomieszczeniach  a i pod budynkiem, (gdzie  znajduje  się trzecia, rzekomo niedokończona komnata)  energię. Wygląda na to, że piramidy były czymś w rodzaju przekaźników energii,  tylko zupełnie nie  wiemy dla kogo i  do czego.

Władze Egiptu z niezbyt jasnego powodu wcale nie palą się do tego by świat naukowy spoza Egiptu nadal drążył tajemnice  które skrywają w sobie  piramidy i...Sfinks. Powiedziałabym, że zwłaszcza Sfinks.

Tylko jedno jest pewne - tajemnice związane z Wielką Piramidą Cheopsa są nadal tak wielkie jak ta niezwykła  budowla.

Przepraszam tych, których  zanudziłam nieomal na śmierć i życzę Wszystkim miłego, nowego tygodnia.