drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 21 czerwca 2022

Jest źle, bo.......

                               ........płoną lasy w okolicach Berlina.

I jest o tyle  źle, że w tych okolicach,  w czasach minionych, stacjonowały  wojska byłego NRD i była tam składowana amunicja w sposób  nieco urągający  wszelkim  zasadom  bezpieczeństwa. Płoną  lasy w Okolicy Beelitz, czyli tam, gdzie  niedawno oglądałam wystawę "ogrodową" i nowo urządzony  park.

620 osób z zagrożonych okolic  musiało opuścić  swoje  domostwa  zabierając  ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, czyli dokumenty i pieniądze.

Pożarem dotknięte jest prawie 200 ha lasów na południe od  Berlina. A  z powodu tego, że poprzedni użytkownicy tych terenów w bardzo  dowolny  sposób przechowywali  amunicję,  strażacy  mają bardzo utrudnione  zadanie. W niektórych  miejscach płomienie dotarły  aż do  autostrady A102, więc został wstrzymany ruch w obu  kierunkach.

Dobrze, że  wczoraj temperatura  spadła łaskawie do 14 stopni a na dodatek padał  całkiem porządny deszcz.

W sobotę miałam  w Berlinie  33 stopnie, w niedzielę już nieco mniej i wiał  silny wiatr, co nie było korzystne dla sytuacji pożarowej  pod  Berlinem.  Przezornie sobotę  i niedzielę  spędziłam w domu i było mi całkiem dobrze, mnie osobiście upał  nie  zaszkodził.

Dziś bardzo kulturalna temperatura, w tej chwili jest raptem 17 stopni  ciepła i pięknie świeci  słońce.

Miłego nowego tygodnia  dla Was.