drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 5 czerwca 2022

Same fajne wiadomości......

                                             ......wszak  weekend trwa.

Dane z satelity Gaia wskazują, że najbliżej  położona Słońca gromada  gwiazd jest  rozdzierana przez siły grawitacyjne masywnego obiektu, którego niestety  nie jesteśmy w  stanie zobaczyć. Podejrzewa się, że jest to  działanie  ciemnej  materii.  Wiadomo - siły  ciemności  zawsze są  wredne.😁

Nasz najbliższa sąsiadka kosmiczna  sąsiadka- galaktyka  Andromedy- zmierza systematycznie i uparcie w stronę Drogi Mlecznej i robi  to z prędkością 400 tysięcy kilometrów na  godzinę! Pocieszyła  mnie jednak  wiadomość że Andromeda zderzy  się z  naszą Drogą  Mleczną dopiero  za kilka miliardów lat.

Naukowcy z USA są zdania, że w ciągu najbliższych  dziesięcioleci implanty  mózgowe staną się popularnym akcesorium, które  będzie łączyć mózg ludzki  z komputerem a do roku 2040 będzie mógł z tego skorzystać  każdy  człowiek wymagający wspomagania. A dla mniej  zorientowanych - takie implanty już są w użyciu - w ciężkim przebiegu  choroby  Parkinsona i bardzo poważnych  zaburzeniach słuchu.

A teraz prywata: moja pierwsza balkonowa truskawka już  się "zarumienia":


Mini pomidorki jeszcze nie dość,że są super mini to jeszcze  super  zielone i jeszcze kwitną


a celozja cieszy  moje oczy

Pogoda jak na  zamówienie, na razie  niebo błękitne i 20 stopni w cieniu . Jutro nadal u  mnie święto-Zielone Świątki wszak są.

Miłego dla Was!