drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 2 września 2021

Na dobry początek dnia......

                                                ............jesienny blues:


Od rana dziś  świeci słońce i ponoć  szansa na deszcz sięga tylko 2%.

Od dziś, aż do 7 b.m. trwa strajk maszynistów na Kolei Niemieckiej. No  fajnie, nigdzie się wszak nie wybieram. Pieniądze  będą  zwracać lub będzie  można wykorzystać zakupione  bilety w późniejszym terminie.

Poza tym  Senat zmienił  "zasady covidowe". Oprócz siedmiodniowej  zachorowalności na covid-19  istnieje też "siedmiodniowa średnia hospitalizacji". Jeśli 4 osoby na 100 000 mieszkańców znajdą się w szpitalu z powodu zachorowania na cowid-19 to jest to pierwszy poziom ostrzegawczy. Jeśli z tego powodu liczba hospitalizowanych z powodu wzrośnie do 8 osób - będzie to  drugi poziom ostrzegawczy. Niestety osoba podająca tę wiadomość nie sprecyzowała   jakie będą związane  restrykcje z powodu przekroczenia owych poziomów.

A w najbliższą sobotę kluby berlińskie otwierają swe podwoje dla osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców. Reszta niech stoi pod  drzwiami i marzy by wejść. Tak naprawdę to mi ta wiadomość wisi i powiewa nawet na słabym wiaterku, bo  od bardzo wielu lat nie bywam w klubach - jakoś z tego dziwnie szybko wyrosłam.

Pan premier Bawarii stwierdził, że dzieci w jego landzie mają chodzić do szkoły niezależnie od tego czy pandemia jest czy jej nie ma. Po prostu będą chodzić w szkole w maseczkach. No i zobaczymy jakie będą tego skutki. Jak na razie ustalono, że w razie  zachorowań w szkole lub w przedszkolu, dla najbliższych osób kontaktowych kwarantanna zostanie skrócona z 14 do 5 dni.  Obecnie 1050 uczniów ma pozytywny wynik testów na koronawirusa covid-19, a 3886 przebywa na kwarantannie.

A od jutra we Włoszech wchodzi obowiązek posiadania przepustki Covid -19  ( Green Pass)  przez  wszystkich  pracowników szkół. Green Pas  jest wystawiany na podstawie pełnego szczepienia, wyleczenia lub ujemnego testu na obecność wirusa covid-19 z ostatnich 48 godzin.

I z innej półki - jeśli macie niezapłacone mandaty za wykroczenia drogowe w Niemczech to uważajcie, bo niemiecka "drogówka" ostatnio bardzo się uaktywniła i jeśli Was zatrzyma na drodze to zaraz  sprawdzi, czy aby nie macie nie uregulowanych  płatności wobec niej i będziecie musieli od  ręki zapłacić lub - poznać  jak wygląda niemieckie więzienie.

No to szerokiej drogi!

 A na zrelaksowanie i koncentrację Mozart jest lepszy niż  blues.