drewniana rzezba

drewniana rzezba

środa, 30 grudnia 2020

Opowieści ...

 ..............................bardzo dziwnej treści.

Bo kończy się bardzo dziwny rok. 

Pierwsze zakażenie wirusem covid-19 wykryto w Niemczech 27.01. 2020r. Od tego czasu zarejestrowano ponad 1,6 mln infekcji, 30 000 zgonów spowodowanych tym wirusem. Przypominam - w kraju  liczącym 80 mln obywateli. 

 27 grudnia rozpoczęto szczepienia  personelu medycznego, ratowników medycznych i osoby powyżej 80 roku życia - zaszczepiono w sumie już 41,962osoby, jest lista tych zaszczepionych osób. 2/3 zaszczepionych to mieszkańcy domów spokojnej starości.

Nowy szczep koronowirusa w Niemczech (ten z Wielkiej Brytanii) wykryto w listopadzie, pacjent nim zakażony zmarł. Miał kontakt z osobą przybyłą z W.Brytanii.

Niewątpliwie sporym mankamentem wynikłym z pospiechu jest sposób "pakowania" tej szczepionki- 1 fiolka zawiera wiele dawek szczepionki, a więc wymaga to przytomności umysłu osoby podającej szczepionkę.  Nie jest to na razie produkowane tak jak szczepionki p.grypie- jednorazowa dawka w strzykawce. Z czasem pewnie będzie, bo jest wielce prawdopodobne, że ten wirus zadomowi się, jak grypa.

Kończy się rok , każdy robi jakieś podsumowanie - ja mogę tylko jedno napisać- będąc w grupie podwyższonego ryzyka nie zachorowałam, a więc PLUS. Pół roku przeżyłam w Berlinie samiutka, podtrzymywana  na duchu zdalnie przez moją moją przyjaciółkę, więc też  PLUS

Covid -19 nie zamotał mi zbyt wiele w życiu, tyle tylko, że zamiast polecieć do Płd.Skanii na wakacje wylądowałam na Rugii,  gdzie było pięknie i miałam cały czas  same miłe  przeżycia, odwiedziłam ciekawe miejsca.

Liczę się z tym, że covid-19  może nam towarzyszyć jeszcze i na Wielkanoc. Polubił nas szczerze - zwłaszcza dzięki tym co nie noszą maseczek i plotą bzdury o tym, że go nie ma i że to zwykła grypa. 
W tym miejscu składam im podziękowanie za ich wkład za przedłużenie wizyty wirusa.

Jutro pożegnamy stary rok i powitamy NOWY, a więc:
 
          Wszystkim życzę spokojnego
                      Nowego Roku
wolnego od wszelakich chorób, pandemii,
trosk.
 Pozostańcie  zdrowi