drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 18 czerwca 2022

Czas - paskudny uciekinier

Ani się  obejrzałam  a już mi uciekł   tydzień.  I jak  zwykle  już nawet  nie  wiem co  mi tyle  czasu zabrało. Nadal  czekam na  decyzję ubezpieczyciela  czy sfinansuje   malowanie  ścian  łazienki. Poza  tym codziennie atakują mnie  przeróżne wiadomości , najczęściej jednak mało  zabawne. 

Bo mało  zabawne jest,  że rośnie z dnia  na  dzień liczba nowych zachorowań  na  covid- właśnie  wzrosła już do 100 tysięcy. Rząd  Federalny chce  przywrócić obowiązek noszenia  maseczek od października tego  roku aż  do końca kwietnia roku 2023.

Małpia ospa też  się  zaczyna  uaktywniać. Na wietrzną to kiedyś  chorowałam.

Są zgony po wypiciu Szampana Moet&Chandon Ice Imperiel rozlewanego w  3-litrowe butelki - zawartość ich  jest naładowana  bardzo silnymi narkotykami. Jeśli ktoś  z Was posiada ów napitek  a  zwłaszcza jego  dwie  serie o numerach LAK5SAA6490005  oraz LAJ7QAB6780004 to niech natychmiast to zutylizuje.

Jest taka organizacja  ETO, czyli Europejski Trybunał Obrachunkowy, który zajmuje  się  różnymi obliczeniami. Między innymi obliczono dwudziestkę miast  europejskich, w których życie jest  najdroższe. Oto one- 1.Genewa,  2.Londyn,  3.Zurych,  4.Berno,  5.Kopenhaga, 6.Oslo,  7.Stavanger, 8.Rykjavik,  9.Sztokholm,  10. Luksemburg,  11.Paryż,  12.Wiedeń,  13.Dublin,  14.Amsterdam,    15.Haga,   16.Monachium,  17.Helsinki,   18.Moskwa,  19.Frankfurt,   20.Rzym. Wygląda  na  to, że  Berlin  jest "tani", Warszawa  tudzież. Więc zmieniając "barwy  klubowe" miejcie ten  wykaz na uwadze.

A teraz lepsze  wiadomości:     od lipca wzrośnie  w Niemczech płaca minimalna. Rodziny otrzymają dodatek na każde  dziecko.  

 Wzrośnie  cena papierosów i to nie tylko tych tytoniowych, e-papierosy również   zdrożeją. Wejdzie obowiązek  uiszczania kaucji za wszystkie  plastikowe  butelki, nie tylko te po  wodzie  mineralnej, czyli  wszystko co w opakowaniach  plastikowych  zdrożeje o 25 centów.  Firma DHL podnosi  ceny  swych usług, wiec  zdrożeją wszystkie przesyłki, bo Poczta  niemiecka ma umowę z DHL  na usługi  pocztowe.  Zupełnie tak, jakby  dotychczas nie  było to drogie.

Wiadomości nieco lepsze; od 1 lipca wzrosną emerytury niemieckie o 4,6% na terenie  Zachodnich  Niemiec i o 5,3% na terenie landów  Wschodnich Niemiec. Niestety mnie to nie dotyczy.

Druga lepsza wiadomość - łatwiej  będzie  w Niemczech oddać  zużyty sprzęt  elektryczny i  elektroniczny - będzie go można  oddawać w sklepach  handlujących tym  sprzętem - i  w tych  stacjonarnych i w  internetowych. I to jest naprawdę  dobra  wiadomość, bo mamy w domu  całą  furę zużytego elektronicznego  sprzętu, bo dotychczas należało zwrócić go w jakimś określonym  punkcie i postać  w kolejce  żeby się go pozbyć.

Aktualnie u  mnie już  jest 29 stopni w cieniu, potem  ma być więcej, więc  dziś i jutro  nie  wychodzę   z domu, żeby nie paść od upału. 

Miłego weekendu wszystkim życzę!