drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 28 stycznia 2021

Dla tych, którzy chcą.......

                                 ..........wiedzieć coś  więcej na temat czy szczepionka przeciw covidowi  poradzi sobie z jego mutacjami, polecam by zajrzeli pod ten adres i powoli, ze zrozumieniem przeczytali  tekst pod tym linkiem:

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/nowe-warianty-sars-cov-2-odpornosc/ 

Życie mnie nauczyło, że zamiast się czegoś bać należy po prostu starać się zrozumieć to co nas spotyka.  

Przy okazji wyczytałam, że tu będzie można w aptekach wykupić szybki test do samodzielnego sprawdzenia czy jest się  posiadaczem zakażenia owym wirusem czy też nie. Test  prawdopodobnie będzie kosztował 12-15 €. Ma tylko jeden feler - może dać czasem fałszywy wynik. Szalenie  mnie ten pomysł na podreperowanie budżetu ubawił.

Jak wiecie w tym kraju każdy Land  oprócz przepisów ogólnokrajowych ma sporo samodzielności i jedna z gmin bawarskich  już opracowała   "paszporty  szczepieniowe".

Niewielkich rozmiarów, przypominają zwykłą kartę płatniczą i choć Bawaria jest wielce katolickim regionem nie ma tym paszporcie żadnego odwołania do Boga i wszystkich świętych.

Pogodę nadal mam przejściową, temperatury nieco fiksują, rano 0, potem potrafi wzrosnąć nawet do +6  a nawet +10, a coś  co przypomina mi drobną kaszkę mannę pada na przemian  z deszczem. Znów się zastanawiam co to jest słońce i czy jeszcze będzie???

A dla podniesienia nastroju posłuchałam, więc może i Wy posłuchacie?


Miłego  Dnia dla Was!