drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 25 października 2022

Zaćmienie

 Mam  dziś w Berlinie  dwa zaćmienia. Jedno to  właśnie  trwające częściowe  zaćmienie Słońca, Rozpoczęło się o godzinie 11,09:49, o godzinie 12,13:54 będzie jego  apogeum a zakończy  się o19,19. Zaćmienie  obejmuje 32,3% Słońca.

Drugie, zupełnie  nie astronomiczne  zaćmienie obejmuje  stan  mego  zdrowia - trwa  już dwa tygodnie i osobiście  mam już dość. Co prawda  nie leżę plackiem, nawet wychodzę  z domu, ale nadal  dają mi do wiwatu zatoki. Na szczęście ropa  z gardła już  się  wyniosła. Nie byłam uprzejma  pójść do lekarza,  bo wiem, że zaraz by mnie uszczęśliwiono  antybiotykami, a po ostatniej  w Polsce  kuracji  moich  zatok, załapałam  się  na po antybiotykowe zapalenie jelit i stwierdziłam , że wolę umrzeć  z racji  stanu  zapalnego zatok , niż po raz  drugi mieć  zapalenie jelit.

Więc zamiast  antybiotyków pasę  się czosnkiem. Pomaga.

Pogoda  właśnie  doszła  do  wniosku, że należy pomóc Słońcu  w  zaćmieniu i ciemne  chmury  właśnie   zasłoniły słońce  całkowicie.

A poza tym nic  się u mnie  nie dzieje - no może  tylko to, że moi jutro będą na  Niagarze. Ale tak się marnie  czuję, że nawet im tego  nie zazdroszczę.

Miłego tygodnia Wszystkim!!!!