drewniana rzezba

drewniana rzezba

wtorek, 24 sierpnia 2021

Omal nie padłam.......

                                      .......ze śmiechu. 

Wyczytałam, że policja niemiecka prosi by uważano, bo w pewnym  mieście  natrafiono na jadowitego węża snującego się w  trawie. 

Dwa dni później okazało się, że ten "jadowity wąż" to tylko bardzo dorodny zaskroniec. Nie  wiem  dlaczego do policji  werbowani są na całym świecie wyjątkowi  "bystrzacy". A było to tak - pewien pan zobaczył  owego węża, zrobił czym prędzej fotkę i zdjęcie pokazał policji, która na  tej podstawie ogłosiła alarm,  rozpoznając w  zaskrońcu .....kobrę i ogłaszając alert. A zaskroniec tak podobny do kobry jak ja do Zośki Loren.

Włoski pan  minister  zdrowia, Pierpaolo Sileri stwierdził, że jeżeli do połowy września nie uda się zaszczepić 80%  obywateli Włoch, należy rozważyć możliwość wprowadzenia pewnej formy  obowiązku szczepień. 

W Rust, w największym w Niemczech Parku Rozrywki (trzeci  wielkością w Europie) podzielono odwiedzających na zaszczepionych i nie zaszczepionych za pomocą kolorowych kokardek. Dzieci powyżej 6 roku życia muszą posiadać aktualny, negatywny test na Covid-19. W życiu tam nie byłam i nie zamierzam się wybrać, znam lepsze rozrywki niż taki  Park. Nasi chłopcy też nie  chcą się tam wybrać. 

U mnie nadal maseczki, wejście  w wiele miejsc swobodne dla zaszczepionych, niezaszczepieni muszą się wykazać negatywnym testem. A od 11 października  zapewne testy bezpłatne będą zlikwidowane. Na razie dwa testy tygodniowo są bezpłatne. Korzystałam z tego tylko raz,  gdy wyjeżdżałam do Szwecji, bo oprócz szczepienia wymagali też testu. Szczepionek już nie brakuje, każdy może się zaszczepić więc nie ma problemu. Idzie jesień, ogródki kawiarniane będą zlikwidowane i do restauracji będzie można wejść tylko za okazaniem   "paszportu  covidowego" lub negatywnego testu.

No to lecę na swoją rehabilitację- dziś i trzy kolejne  spotkania mam o  godz.8,40- niestety. Dobrze ,że mogę tam dotrzeć per pedes.

Zostawiam Was z......bluesem.