drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 22 sierpnia 2021

INFO

 ..... Starszy miał dziś drugie szczepienie p. covidowe.  Zalecenie - przez  dwa tygodnie ma  zakaz uprawiania jakichkolwiek sportów i należy go bacznie obserwować, bo po drugim szczepieniu  w Niemczech wystąpiły wśród dzieci   12-17 lat, szczepionych  szczepionką Pfizer-Biontech, 24 przypadki zapalenia mięśnia  sercowego. 22 przypadki wystąpiły u chłopców, dziewczynki zachorowały tylko dwie. 

Ale lekarze ze Stałej Komisji do Spraw Szczepień są zdania, że pomimo tego lepiej dziecko  zaszczepić niż nie szczepić, bo zapalenie  mięśnia sercowego u dzieci ma zawsze lekki przebieg, łatwo się to leczy,  nie ma powikłań, a niestety po przebytym  covidzie pozostaje trwale uszkodzona tkanka płucna.

Poza tym teraz choruje coraz więcej młodych ludzi, zwłaszcza  w przedziale  wiekowym 16 - 35 lat.

 Coś jakby nieco z deszczu pod rynnę, a Młody zmartwiony, że przez dwa tygodnie nie będzie brał udziału w zajęciach sportowych. 

Miałam dziś prześliczne opady deszczu - nie dość, że intensywnie  lało  to krople deszczu były  olbrzymie, ale nie był to grad. 

W związku z powyższym skończyłam drugi tom trylogii Folletta "Świat bez końca". Jest to dalsza historia tomu pierwszego, tocząca się 200 lat później. No to teraz  poczytam tom III, "Słup ognia" czyli o paleniu czarownic, bo palenie czarownic podobno szło Anglikom śpiewająco.   Dobrze się tego Folletta czyta. I - co ważniejsze - nim oddał do druku całą  trylogię konsultował jej treść z profesorami historii. 


A do posłuchania dziś:


Miłego dla Was;)