drewniana rzezba

drewniana rzezba

środa, 14 kwietnia 2021

Nic nowego, nic ciekawego.....

.......................nic tylko powiesić się przyjdzie w ramach urozmaicenia. 

Właśnie wyczytałam na stronie www.polskiobserwator.de   że w Berlinie przedłużono dotychczasowy lockdown do 9 maja. Nawet mnie to nie wkurzyło, przyzwyczaiłam się po prostu do życia na ćwierć gwizdka -nincs problema (nincz problema) jak mówią nad Balatonem.

Z nieco fajniejszych wiadomości to od najbliższej niedzieli, osoby które są już dwa razy zaszczepione p.covid-19 a od ostatniego szczepienia minęło 15  dni, mogą po okazaniu dowodu obu szczepień, korzystać z usług fryzjerskich, salonów kosmetycznych, bywać w muzeum i robić zakupy bez okazywania ujemnego wyniku testu na obecność wirusa. Chyba sobie oba świstki oprawię w przezroczyste plastikowe, sztywne okładki. No szał -ciał. Następne szczepienie mam 30 kwietnia, więc już około 15 maja będę mogła zaszaleć i kupić sobie nowe dżinsy , bo ja to dżinsowa babcia jestem.

Czytam b. śliczną książeczkę Joan Powers "Mały poradnik Kubusia Puchatka" i właśnie przeczytałam:

"Ci, którzy są Mądrzy i mają Mózgi, nigdy niczego nie rozumieją" oraz  "Miś, który nie uprawia Ćwiczeń Gimnastycznych na Schudnięcie, nie schudnie. Miś który je uprawia, też nie schudnie."  I moim zdaniem to są święte słowa- sama prawda.

Czytam też coś poważniejszego - Mariana Brandysa "Nieznany Książę Poniatowski" i szczerze tę pozycję polecam. To życiorys drugiego bratanka  ostatniego króla  Polski, starszego od Józefa, księcia Stanisława Poniatowskiego.

Poza tym słucham tego:


A słucham z zachwytem bo dostałam wczoraj w ramach prezentu urodzinowego nowiutkie super głośniki Logitecha. Zięć się śmiał, że mogę teraz prowadzić dyskotekę.

Miłego i Dobrego dla Was Wszystkich!!!