drewniana rzezba

drewniana rzezba

sobota, 27 listopada 2021

OMIKRON ........

                                 ........to nazwa  nowej mutacji  koronawirusa wywołującego covid-19.

No cóż walka z koronawirusem wywołującym covid-19 trwa i wydaje się, że jeszcze długo potrwa.

 Wczoraj o świcie wylądował w Niemczech samolot z RPA i jego pasażerowie swobodnie przemieścili się w różne punkty Niemiec, ponieważ nie były jeszcze ogłoszone  nowe  zalecenia  sanitarne. W związku z tym  osoby, które przyleciały tym samolotem proszone są o zgłoszenie się  na testy i obserwowanie  swego stanu  zdrowia.  Ciekawa jestem ile osób się zgłosi. Ale może sąsiedzi doniosą.

WHO uznaje ten wariant koronawirusa za szalenie zaraźliwy. Na razie na świecie  zachorowało poniżej 100 osób, głównie w RPA i Botswanie. I jak na razie jeden przypadek wykryto w Belgii, u osoby, która powróciła z Egiptu.

Od najbliższej niedzieli wjazd do Niemiec z krajów uznanych za obszary mutacji koronawirusa będzie niemożliwy. Dokładna lista krajów jest dostępna na  stronie www.rki.de, czyli na  stronie Instytutu im. Roberta Kocha- oczywiście dostępna w języku niemieckim. 

Niestety lista ta staje się  coraz dłuższa i są na niej między innymi następujące kraje: Belgia, Austria, Czechy, Grecja, kilka rejonów Holandii, Słowacja,Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja. 

Osoby przybywające stamtąd muszą się poddać  obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. Po pięciu dniach mogą wykonać test PCR i jeśli będzie negatywny mogą przerwać kwarantannę. I tu w informacji trafiłam na zabawną rzecz -  w jednej części tejże informacji jest podane, że nawet osoby  zaszczepione muszą się poddać kwarantannie, w dalszej treści "stoi jak byk", że zaszczepionych kwarantanna  nie obowiązuje. I to są skutki oszczędzania na  etatach korektorów  i ewidentnego  braku autokorekcji.

U mnie zimno, w porywach jest aż +3 , a podobno jutro  może spaść deszcz ze śniegiem.  I po co? Ja naprawdę nie marzę o zimie ani o deszczu ze śniegiem.

A na koniec : sondaż przeprowadzony przez YouGov ujawnił, że 69% Niemców chce by szczepienia były obowiązkowe.

A na umilenie zapewne  niezbyt pogodnego wszędzie weekendu proponuję:Miłego weekendu Wszystkim!!!