drewniana rzezba

drewniana rzezba

czwartek, 28 stycznia 2021

Dla tych, którzy chcą.......

                                 ..........wiedzieć coś  więcej na temat czy szczepionka przeciw covidowi  poradzi sobie z jego mutacjami, polecam by zajrzeli pod ten adres i powoli, ze zrozumieniem przeczytali  tekst pod tym linkiem:

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/nowe-warianty-sars-cov-2-odpornosc/ 

Życie mnie nauczyło, że zamiast się czegoś bać należy po prostu starać się zrozumieć to co nas spotyka.  

Przy okazji wyczytałam, że tu będzie można w aptekach wykupić szybki test do samodzielnego sprawdzenia czy jest się  posiadaczem zakażenia owym wirusem czy też nie. Test  prawdopodobnie będzie kosztował 12-15 €. Ma tylko jeden feler - może dać czasem fałszywy wynik. Szalenie  mnie ten pomysł na podreperowanie budżetu ubawił.

Jak wiecie w tym kraju każdy Land  oprócz przepisów ogólnokrajowych ma sporo samodzielności i jedna z gmin bawarskich  już opracowała   "paszporty  szczepieniowe".

Niewielkich rozmiarów, przypominają zwykłą kartę płatniczą i choć Bawaria jest wielce katolickim regionem nie ma tym paszporcie żadnego odwołania do Boga i wszystkich świętych.

Pogodę nadal mam przejściową, temperatury nieco fiksują, rano 0, potem potrafi wzrosnąć nawet do +6  a nawet +10, a coś  co przypomina mi drobną kaszkę mannę pada na przemian  z deszczem. Znów się zastanawiam co to jest słońce i czy jeszcze będzie???

A dla podniesienia nastroju posłuchałam, więc może i Wy posłuchacie?


Miłego  Dnia dla Was!

8 komentarzy:

 1. To może i lepiej, że w kolejce do szczepień jestem na szarym końcu. Zanim do mnie dojdzie, opracują nową szczepionkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na razie wciąż nie wiem, czy będę się mogła zaszczepić czy nie. Jestem w tzw. drugiej kolejności. Ale na razie to się szykuję tylko i wyłącznie do zabiegu okulistycznego na 4 i 18 marca.

   Usuń
 2. Podreperować budżet chcą także biura podróży.
  Przysłali maila, żeby dopłacić 75zł/osobę , aby móc wielokrotnie zmieniać rezerwacje wylotu.
  Tymczasem prawie 2 lata obracają moimi pieniędzmi z zaliczki i mam ubezpieczenie w razie rezygnacji.
  Wkurzyłam się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena wzięta z nieba. W końcu zmiana terminu to dwa kliknięcia kursorem. Tu wyczytałam, że linie lotnicze (różne) nie przestrzegają przepisów anty pandemicznych. I w związku z tym będą duże ograniczenia w podróżach lotniczych. I jestem dziwnie pewna, że ostry lockdown tutaj potrwa dłużej niż do 14 lutego.

   Usuń
 3. Klik dobry:)
  Anabell, znam osobę z chorobą Hashimoto, której lekarze zabraniają szczepić się.
  Słońce na niebie i ja rzadko widuję, a o słońce w sercu trudno w chaosie, jaki mamy.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to jest logiczne,bo Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną,więc raczej naprawdę nie wiadomo jak rozhisteryzowany system autoimmunologiczny zareaguje na szczepionkę.Każdy lekarz do którego trafiam z jakąś dolegliwością załamuje ręce gdy mu mówię, że mam Hashimoto i zaraz robi się pobożny jęcząc "o Boże", to zawsze zmienia obraz choroby". Taaak, masz rację, w tych realiach które są słońce w sercu wciąż na pozycji zachodniej;)
   Wszystkiego dobrego dla Ciebie;)

   Usuń
 4. Przeczytałam to co poleciłaś.
  Zaszczepię się, bo wierzę że to będzie lepsze niż nie zaszczepienie się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, podobnie jak uważam,że lepiej jest zawsze wiedzieć niż tkwić w nieświadomosci.
   Miłego;)

   Usuń