drewniana rzezba

drewniana rzezba

niedziela, 7 lutego 2016

Mix

Jestem zniesmaczona, zgorszona i zaniepokojona. 
Bardzo często zaglądam na YT bo korzystam z różnych tutoriali, które subskrybuję.
Dzięki temu mogłam się rozstać z wieloma gazetkami, które jakby na
to nie  spojrzeć sporo kosztują a na dodatek zajmują miejsce. 
Poza tym łatwiej opanować jakiś ścieg obserwując jak robi go inna, 
wprawna osoba.
Wczoraj , rzuciły mi się w oczy dziwne filmiki- nakręcone z udziałem
niejakiego pana Jackowskiego, który ponoć jest jasnowidzem.
O tym, że policja korzystała z Jego usług przy szukaniu osób zaginionych
to nawet kiedyś czytałam. 
W kilku wypadkach ten pan  podał przybliżone miejsce pobytu zwłok i
ta informacja rzeczywiście pomogła policji w znalezieniu ich, w kilku
innych przypadkach taka informacja była chybiona.
A teraz pan Jackowski twierdzi, że lada moment  wybuchnie III wojna
światowa. Każdy może  coś przewidywać , bo rzeczywiście sytuacja
międzynarodowa jest skomplikowana i zawsze mogą komuś puścić nerwy, 
no ale może bez przesady-tak naprawdę nikomu wojna nie  da pożytku
i wielu przywódców państw doskonale o tym wie.
A tak przy okazji wpadły mi w oczy różne filmiki nawołujące do 
nienawiści osób, które mają poglądy różniące się od poglądów skrajnej
polskiej prawicy. A więc powinniśmy jak jeden mąż i jedna żona
nienawidzić wszystkich, którzy są innej narodowości niż my, a zwłaszcza
wyznawców Allaha oraz Żydów. Nienawiścią objęta jest też UE.
Tylko o jednym zapominają -Chrystus był Żydem. I religia chrześcijańska
wyrosła z judaizmu. I ponoć jest religią miłości blizniego.
To tyle w tym temacie. 
                                             *****

Nie wiem co się dzieje ostatnio w blogach, ale coraz częściej "dzieją się 
cuda" - znikają prawidłowo zapisane komentarze, czasem  znika w ogóle
możliwość komentowania, chociaż właściciel bloga wcale nie wyłączył
opcji dodawania komentarzy, czasem znika cały blog.
Pomału blogowanie  staje się coraz  mniejszą  przyjemnością -przynajmniej 
dla mnie.
A poza tym harcują wszędzie hejterzy, między innymi za wiedzą pewnych
ugrupowań partyjnych. Bo powtarzane 1000 razy to samo kłamstwo staje
się z czasem jedyną prawdą. Smutne to i bardzo niepokojące.
                                             *****
Podobno nadchodzący tydzień ma być ładny - stosunkowo ciepło i
słonecznie. Czyli idealne warunki do rozwoju grypy, która ma się w takim
klimacie świetnie.
                                             *****
PiS ma kolejne  genialne pomysły na umilenie nam życia - jeżeli zrealizują
ten pomysł padną niemal wszystkie sklepy internetowe.
W związku z tym zakupiłam dziś przezornie nową ( o tu) włóczkę tureckiego
producenta. Przyszły nowe włóczki Kartopu, między innymi mieszanka
50/50% bawełny z akrylem. I ogromnie fajne włóczki  fantazyjne, udające
futerko. Gdyby nie resztki rozsądku zakupiłabym wszystkie nowe włóczki
tej firmy, bo świetnie się nimi robi.
I tu małe wyjaśnienie -nikt mi nie płaci za reklamę tego sklepu a jego
właścicieli  nie znam osobiście. Po prostu mają fajne włóczki, jest z nimi
łatwy kontakt, szybko realizują zamówienie a jego właścicielka jest entuzjastką robótek włóczkowych ponadto ma dar jasnego tłumaczenia
co i jak się wykonuje na drutach lub szydełku.
No to tyle na dziś.
Miłego, słonecznego tygodnia Wszystkim życzę:)
                                            
                                            

23 komentarze:

 1. Klik dobry:)
  U nas na drzwiach sklepu osiedlowego wisi plakat /wyglądający jak nekrolog/ o uśmiercaniu handlu detalicznego i sklepów rodzinnych. Pytałam, dlaczego ten handel umiera i o co chodzi, ale sprzedawczyni nie wiedziała. Powiesiła, bo "kazali powiesić" - jak się wyraziła.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz dotyczy podniesienia podatku od handlu w soboty i niedziele. Ale żeby jeszcze bardziej ludzi udręczyć to ten podatek musi być naliczany i księgowany oddzielnie.Guzik ich obchodzi, że każdy sklep ma przecież już oprogramowanie przystosowane do dzisiejszych przepisów, wg których podatek jest tej samej wysokości bez względu na dzień tygodnia. Tak to jest gdy ekonomia usiłuje się zająć życiowy kaleka w asyście typowych nieudaczników.
   Miłego, ;)

   Usuń
 2. A czy wyznawcy Allaha są tak przyjaźnie nastawieni do innych? Jakoś nie słyszałem żeby Iran był wzorem szacunku i miłości do świata, zwłaszcza naszego zachodniego. Czy muzułmanie dają odczuć, że szanują inne wartości i narodowości? Nienawiść i antypatie zawsze są wzajemne. Dajemy i dostajemy to na co obie strony zasługują. To nie jest tak, że jedna strona idealna a druga okropna. Obie są okropne i siebie warte ;)))
  A wojna? Pewnie że kiedyś będzie. Żaden pokój nie trwa wiecznie. Poza tym Merkel dużo robi żeby zepsuć europejską sielankę. I ma szansę haniebnie przejść do historii podobnie jak poprzednik z wąsikiem.
  Nie mam daru jasnowidzenia, nie jestem celebrytą jak Jackowski, ale w ramach promocji po znajomości i za darmo, nie musisz wpłacać na konto ;))) mogę przepowiedzieć i proszę proroctwo zapamiętać, że w tym roku w Europie wykolei się pociąg, będzie pożar lasu, śmiertelne zatrucie grzybami a w Alpach zejdzie lawina. W grudniu się przekonasz, że wszystko co przepowiadam się sprawdziło ;)))
  Jarek

  OdpowiedzUsuń
 3. Lawina w Alpach dopiero co zeszła wczoraj, są ofiary. Trochę się nawet zdenerwowałam, bo córka z dziećmi była w tamtych stronach na feriach.
  Wciąż nie mogę pojąć dlaczego każda z religii pobudza swych wyznawców do stosowania przemocy.Najdziwniejsze jest to, że zwalczają się nie tylko wyznawcy zupełnie odmiennych religii. Zabijają się wzajemnie również wyznawcy tegoż samego Allaha, czyli sunnici i szyici. Najkrwawsze boje były we wczesnym średniowieczu pomiędzy chrześcijanami dwóch różnych obrządków- rzymskiego i wschodniego,grecko-katolickiego, chociaż wierzyli w tego samego Boga. Co do p.Kanclerz- uległa biedula emocjom, zbyt dobrze pamiętała czasy NRD.
  Nie da się ukryć, że zbieramy plony dawnych czasów, gdy Europa kolonizowała świat.
  Kolonializm był "be", bo kolonizatorzy wyzyskiwali miejscową ludność no i wreszcie kolonialiści zostali wyparci i okazało się, że wcale w tych krajach nie jest lepiej niż było, więc zaczął się exodus w stronę Europy, który trwa od wielu lat, ale nigdy na taką skalę jak teraz.
  A Europa przyjmowała "ten trzeci świat" robiąc fałszywe założenia, że będzie wreszcie tania siła robocza no i przybysze, dostawszy te same prawa co rdzenni obywatele,"w try miga się ucywilizują", nauczą
  języka, zdobędą wiedzę a nawet się całkiem zeuropeizują. Co z tego wyszło wiemy wszyscy.
  Nie jest dobrze, że filmiki nawołujące do nienawiści krążą po necie, do którego mają wszak dostęp b. młodzi ludzie, wręcz dzieci.
  Co do Twych przepowiedni- pożary lasów to stały element okresów bezdeszczowych, których będzie z roku na rok więcej.A śmiertelnych zatruć grzybami też u nas nie zabraknie, bo tylko w Polsce małe dzieci są karmione grzybami.Co do tego pociągu- a na jakiej trasie i w którym miesiącu? Bo wiesz, ja często podróżuję;))))
  Pozdrówki dla Twej Połówki, nie tylko dla Ciebie;)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Panem Jackowskim się nie przejmuj! Taki z niego jasnowidz, jak z koziej d..y raizentasza (jak mawiał Tato). Zakochany w sobie prostaczek... Przyjaciółka miała z nim do czynienia, gdy jej zaginął mąż. Nieciekawie bardzo wspomina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Grażynko, nie przejmuję się tym co plecie, bo z reguły małe wrażenie robią na mnie wszelkie wypowiedzi panów typu Jackowski, Rutkowski, ale przecież czytają i oglądają to nie tylko tacy odporni jak ja i potem mamy taki wynik wyborów jak ostatnio.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiamy się, co z tym fantem zrobić-chodzi mi o handel w sobotę. Chyba zamkniemy i nie będziemy handlować. Teraz mamy sobotę handlową, bo w poniedziałek nie handlujemy. To dzień organizacyjny, wyjazdy po towar, bo w soboty hurtownie nie pracują. Wypadłyby nam dwa dni w tygodniu. Podniesienie ceny nie wchodzi w rachubę. Poza tym nie wiadomo co z kasą fiskalną, bo jest zaprogramowana na ceny tygodniowe, a w sobotę i w niedziele to co? Przeprogramować za każdym razem?
  Na temat jasnowidzów to mam nie bardzo dobre zdanie. Koniec świata miał być za mojego życia co najmniej trzy razy:):) Na razie to przeżywam swoje małe apokalipsy.
  I nadal zastanawiam się nad (to nie kokieteria) zamknięciem bloga.
  Czytam książkę o Kaczyńskim. Strasznie pokręcony facet od małego. Czytam z podświadomym nastawieniem szukania zapowiedzi końca tej małej gnidy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno jest pewne- za rządów PiS wzrośnie bezrobocie, padnie bardzo dużo małych firm, bo te pokręcone głowy jak już coś wymyślą to tylko siąść i płakać.No ale skoro prezes jeszcze chyba niczego sam dla siebie w życiu nie kupił, żyje samotnie, nie ma pojęcia o tym jak wygląda prawdziwe życie, to wymyśla różne androny. Mnie martwi, że w sumie wiele osób będzie poszkodowanych przez wszelakie "programy naprawcze ", ale kolega zaciera rączki i mówi : "no i dobrze, niech mają za swoje ci, co na PiS głosowali, niech im się nareszcie oczy otworzą".
   Jeśli będziecie handlować w sobotę, a cen nie podniesiecie to dołożycie do interesu. Ale może warto już wysłać zapytanie do Min.finansów, co zrobić gdy się nie handluje w poniedziałek a zamiast tego w sobotę.A kopię zapytania dać do wydziału handlu i usług. Poza tym dobrze byłoby uruchomić jakiegoś posła z Waszego okręgu wyborczego- w końcu za coś ma taka osoba poselską pensję.
   Ależ mnie niemiłosiernie wnerwiają te puste łby! Płacimy wszyscy za to, że bliznięta nie były lubiane przez rówieśników. Wiesz dlaczego nie został oficjalnie premierem?- bo boi się latać samolotem a do tego zapewne boi się jakiegoś zamachu na swe cenne życie. Wg astrologii jest już w początku swego schyłkowego okresu świetności.
   Trzymaj się;)

   Usuń
 7. Czytałam także o Kaczyńskim i rodzinie jego. To zwykli i szarzy ludzie , jak to się stało , że teraz pełni rolę niczym Sulejman w Państwie Osmańskim .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo zgromadził wokół siebie takich samych mocno "udanych" ludzi. To grupa osób, które zupełnie nigdy się nie zastanawiają nad tym, że jeśli coś się w życiu nie układa to jest to w 99% nasza własna wina a nie osób postronnych.
   Miłego, ;)

   Usuń
  2. Rodzina Kaczyńskiego to nie "zwykli, szarzy" ludzie. Tak naprawdę to wychowawcza patologia. Niby wszystko zgodnie z zasadami a jednak... tam wszystkim kręciła mama no i "wykręciła".

   Usuń
  3. Podobno mama powiedziała, że dopiero na starość zrozumiała, że całe życie działała między młotem i kowadłem.To mało miłe ocknąć się dopiero na starość a przez większość życia tkwić w błędzie.

   Usuń
 8. Ja to sie ciesze, ze zyje w Kanadzie i mam fajnego, mlodego premiera, ktory pierwszych uchodzcow z Syrii przyjmowal na lotnisku z otwartymi rekami. Nikt tu nie robi nagonki na allaha itp. Gdy sie znajdzie ktos z krytycznym glosem to zawsze jest wiecej glosow pozytywnych. Kanada od poczatku powstania (a to juz prawie 150 lat) bazuje na imigrantach i oficjalnie sie wypowiada, ze sa potrzebni, ze sa przyszloscia Kanady (tak, Syryjczycy tez) Mniej zaludnione prowincje wrecz upominaja sie o przysylanie uchodzcow do siebie. Jest tu kociolek z calego swiata, a nikt z nikim nie walczy, nie ma rasizmu, ani ksenofobii. Wszyscy nowoprzybyli i ci zasiedziani czuja sie jak u siebie w domu, bo sa u siebie w domu, i to jest wlasnie fajne. Nie ogarniam po prostu tego hejtu, nienawisci ktora sie szerzy w Europie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, ze napisałaś o tym. Kanada, USA i Australia to kraje będące zlepkiem różnych narodów.
   Europa jest nieco sceptycznie nastawiona, bo chyba tu trafia specyficzna grupa owych imigrantów. Teoretycznie gdy uciekasz przed wojną i bombami, to zatrzymujesz się w pierwszym lepszym kraju gdzie już nie latają bomby, starasz się o to by pozwolono ci się tu zatrzymać, zgłaszasz ochotę do najszybszego podjęcia pracy a nie wędrujesz do takiego kraju, w którym jest wysoki socjal, pomijając inne, o których wiadomo, że wysokością socjalu nie grzeszą.Tak niestety to wygląda z bliska. Tu napływa przy okazji cała masa imigrantów ekonomicznych, niestety niezbyt chętnych do pracy, z wysokim poziomem roszczeń.
   Mam też wrażenie, że w Europie odżywają stare uprzedzenia z czasów gdy część Europy była pod panowaniem arabskim.Wieki minęły od tego czasu, ale pamięć trwa.
   Miłego, ;)

   Usuń
  2. Powiedzmy sobie szczerze, nie bez powodu ta pamiec trwa, zapracowali na to. Podobno pamiec o powaznych traumach (jak np pogromy, obozy koncentracyjne itd) jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, na poziomie ciala. Tak samo wielu Polakow instynktownie nie ufa Niemcom - nadal mowi sie o szkopach, szwabach itd. To siedzi gleboko...

   A wszystkie przestepstwa, ktore imigranci w tej chwili popelniaja, rozboje, molestowania, gwalty, naparzanie sie miedzy soba z wandalizacja osrodkow, w ktorych sa - nie poprawiaja im opinii tez. /MariaAgdalena

   Usuń
  3. Często mam wrażenie, że zostaliśmy zaprogramowani tak, by w końcu rasa ludzka przepadła.Jako rodzaj ludzki chwalimy się rozumem, wrażliwością, szlachetnością itp., tyle tylko, że to chyba jednak cechy zanikające. Ludzie szwendali się z miejsca na miejsce od wieków-niezłym przykładem jest nawet moja własna rodzina.Okazało się, że jedna część to był Szwajcar przybyły na ziemie polskie w XVII wieku, druga część to osadnicy z Holandii, którzy przybyli tu w XVI wieku. W obu przypadkach byli to przedstawiciele płci brzydkiej;) Ale zupełnie inaczej wygląda sprawa gdy gdzieś "na obczyznie" pojawia się kilka osób o obcych obyczajach a zupełnie inaczej gdy ilość przybywających idzie w tysiące. Tej sytuacji nikt nie jest w stanie sprostać bezboleśnie. Przypomina to chwilami sytuację, gdy tłumy ruszyły na antypody szukać swego nowego miejsca na ziemi i znalazły go, usuwając przy okazji autochtonów. Ameryka, Kanada, Australia - to one były zalewane "nowymi" przybyszami, którzy zgodnie, bez względu na kraj pochodzenia usuwali rdzennych mieszkańców. I teraz nic dziwnego, że istnieje obawa, że historia może się powtórzyć, z tym, że to Europejczycy są teraz w sytuacji autochtonów.
   Mam bardzo bliskie kontakty z Niemcami i zawsze bardzo dobrze się tam czuję, niestety często lepiej niż tu.I nie idzie tu o standard życia.
   Miłego, ;)

   Usuń
  4. Tez nie mam osoboscie nic przeciwko Niemcom, rozumiem tylko tych, ktorzy doswiadczyli traum w zwiazku z wojna albo im podobnych. Nie wszystko zalezy od woli :)
   Dobranoc, MA

   Usuń
 9. Jeśli uważasz, że Jackowski faktycznie pomógł policji, pozwól i wieszczyć III wojnę światową :) Skoro kilka wskazań było nietrafionych, może i ta o wojnie taką się okazać.
  I słusznie zauważyłaś, że religia jest ponoć. To tryb przypuszczający, niekoniecznie prawdziwy.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasnowidzenie to najczęściej wysoka zdolność logicznego myślenia i wyciągania prawidłowych wniosków z posiadanych danych. Zadałam sobie kiedyś trud przeczytania Koranu w jego najczystszej postaci- no sam miód, miłość i orzeszki.Obydwie największe religie oparte są
   na miłości blizniego, tyle tylko, że u jednych i drugich w praktyce tego nie widać.I obie te religie były i są wykorzystywane w sposób dowolny przez tych, którzy dorwali się do władzy.
   Miłego, ;)

   Usuń
 10. Jako drobny przedsiębiorca od lat jak słyszę, że rządzący coś ułatwią albo spojrzą życzliwie na drobnego przedsiębiorcę, od razu łapię się za kieszeń i myślę ile mnie to będzie kosztowało. Nie musze być jasnowidzem, żeby wiedzieć, że ktoś musi zapłacić za 500 PLN na dziecko i kilka innych fanaberii nowej władzy. Jak usłyszałam ile będą zarabiać "eksperci" nowej/starej komisji od wybuchów smoleńskich to tak sobie myślę, że może jednak przejść do szarej strefy, bo nie damy rady zarobić na to wszystko.
  Aż się prosi zapytać "Damy z broszką" - Jak żyć pani premier, jak żyć?
  Z tematem uchodźców mam problem, jeszcze jednoznacznie nie przepracowany, wiem jedno, że nikt nie ma prawa szczuć na drugiego człowieka, zwierzaka ani żadną inną czującą istotę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dostaję wysypki uczuleniowej gdy słyszę jak to władza chce nam w różnych dziedzinach ułatwić życie. Jakoś dziwnym trafem każde "ułatwienie" jest dla ludzi kolejną kłodą rzuconą pod nogi.
   Te wielce "gustowne" broszki trzymają mnie przy życiu.Zupełnie jak klipsy pewnej pani redaktorki prowadzącej przed wielu laty "Panoramę". Moja koleżanka napisała do niej prosząc by zdradziła pochodzenie tych niesamowitych klipsów. List dotarł, bo w dwa tygodnie pózniej pani redaktor miała już zupełnie normalnej wielkości klipsy, nie rzucające się w oczy.
   Miłego,;)

   Usuń
 11. Nareszcie poczytałam zaległości! To tak, jakbym wróciła z innego kontynentu. Świat zaprzyjaźnionych blogów staje się Grupą Wspierającą i bez niej jest jakoś źle i smutno!
  Mało oglądam TV, prawie wcale i czułabym się lepiej, gdyby nie fakt, że cywilizowany człowiek powinien wiedzieć co się u niego w kraju wyprawia. Chyba wybiorę wersję jednak bez wiadomości, aż tylu stresów nie zniosę....
  Jedyne na co mam ochotę, to dać znak, że jestem, że żyję, że działam- może nie w takiej bajce jak bym chciała ale "wykazuję się talentem "- cytuję chlebodawców.
  Serdeczności najczulsze..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że napisałaś, bo już strasznie długo milczysz.Jestem na okrągło zdołowana, mój A. bardzo mocno przeżywa to wszystko co się w kraju dzieje i nie daje mi się z tego wszystkiego wyłączyć.I co z tego, że nie oglądam wiadomości, skoro On mi ciągle wszystko donosi? No ale wiesz, przecież żona jest po to, żeby wysłuchała wszystkiego, niezależnie od tego czy ma na to ochotę cy też nie za bardzo:)Trenuje w związku z tym słuchanie bez słyszenia.
   Wiesz, jestem tak skołowana, że ledwo cokolwiek koralikuję- głównie spędzam czas na zabawie kolorem- te kolorowanki dla dorosłych są świetne. Efekt- zatęskniłam do rysowania i to kredkami. Ale z tym to poczekam na wiosnę.
   Przytulam;)

   Usuń